Sesks divreiz avarē, bet kļūst par Eiropas čempionu rallijā

Eiropas rallija čempionāta (ERC) septītais posms “Rally Poland”, kas vienlaikus bija arī priekšpēdējais posms “ERC Junior U27” klasē, šajā nedēļas nogalē norisinājās Polijā, Mikolajki apkārtnē. Katrā sacensību dienā rallija ekipāža Mārtiņš Sesks/Renārs Francis izcīnīja gan uzvaras ātrumposmos, gan piedzīvoja avārijas, taču ar to pietika, lai nodrošinātu uzvaru 2018. gada sezonas kopvērtējumā.

Sestdien rallija ekipāža uzvarēja sacensību otrajā ātrumposmā un kopvērtējumā tobrīd par 7,1 sekundēm apsteidza komandas biedru Tomu Kristensonu no Zviedrijas, kamēr trešajā ātrumposmā par 1 sekundi zaudēja zviedriem. Savukārt ceturtajā ātrumposmā latvieši avarēja un tika piedzīvots kūlenis, kā rezultātā pieņemts lēmums doties uz servisa parku. Vairāku stundu garumā Opel Motorsport komandas mehāniķi auto laboja un svētdien sacensības bija iespējams turpināt, jo bija novērsti visi defekti.

Svētdienas pirmajos divos ātrumposmos Sesks/Francis uzvarēja, dienas otrajā ātrumposmā apsteidzot zviedrus pat par 9,6 sekundēm. Savukārt SS12 kļūda, bet šie ceļi, pa kuriem vairākus gadus norisinājušies pasaules rallija čempionāta posmi, kļūdas nepiedod. Negadījums un sacensības turpināt vairs nebija iespējams. Lai gan iznākums tāds, pēc finiša kļuva skaidrs, ka ekipāža nodrošinājusi uzvaru “ERC Junior U27” sezonas kopvērtējumā.

Mārtiņš Sesks, LMT Autosporta Akadēmijas (LMT AA) rallija ekipāžas pilots: “Varētu jau teikt, ka mums vienkārši nebija veiksmes, bet ļoti labi apzinos, ka pieļāvām kļūdas. Sestdien kūlenis un smags mehāniķu darbs, šodien saņēmu auto un tas darbojās teicami, bet pieļāvām kļūdu 12.ātrumposmā un izslīdējām no trases… šobrīd vēl negribas domāt par nākamo rallija posmu, bet zinu, ka mums ir laiks, lai sagatavotos un atgūtu ticību saviem spēkiem, par visiem 100%. Nākamais rallijs ir mājās Liepājā. Tas ir gan prieks, jo zināmi ceļi, gan papildus atbildība. Mēs uz savu dalību Rally Poland kopumā raugāmies pozitīvi, saprotot, ka arī neviens pasaules elites sportists savā karjerā nav izticis bez avārijām”.

Uldis Briedis, LMT AA rallija ekipāžas treneris: “Šī rallija laikā ir pieļautas divas rupjas kļūdas, katru dienu viena – ar secinājumiem nesteigsimies. Lēnām izanalizēsim un rūpīgi gatavosimies sacensībām mājās, Liepājā.”

Nākamās sacīkstes, kurās piedalīsies “LMT Autosporta Akadēmijas” ekipāža, notiks jau 12. – 14. oktobrī Liepājā. “Rally Liepāja” būs arī ERC Junior U27 finālposms, un ikviens interesents to varēs vērot tepat Latvijā.

Polijas ERC posma absolūtajā ieskaitē uzvarēja latviešu komandas “Sports Racing Technologies” pilota Nikolaja Grjazina ekipāža.