Seska sāncensis Kristensons šogad ar “Rally2” auto startēs Liepājā

Foto: Radek Caga

Zviedru pilots Toms Kristensons šogad nolēmis atgriezties Eiropas rallija čempionātā, kur aizvadīs vairākus posmus ar “Hyundai i20 N Rally2” automašīnu. Uz starta viņu redzēsim arī jūlija sākumā gaidāmajā “Rally Liepāja”.

Kristensons iepriekš bijis viens no latviešu pilota Mārtiņa Seska spēcīgākajiem sāncenšiem. 2018. gadā Sesks viņu uzveica cīņā par Eiropas rallija čempiona titulu ERC3 klasē, bet 2020. gadā piekāpās zviedram pasaules rallija čempionātā JWRC ieskaitē, paliekot otrajā vietā.

Pērn Kristensons aizvadīja pirmo WRC2 sezonu, piedaloties piecos posmos, kuros pārstāvēja “M-Sport” komandu un startēja ar “Ford Fiesta Rally2”. Sezona izvērsās grūta, tika piedzīvotas vairākas avārijas, bet labākais rezultāts sasniegts Igaunijas posmā, kur sportists finišēja piektais WRC2 vērtējumā.

Tagad Kristensons paziņojis, ka pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal aizvadīs posmus Eiropas čempionātā, nu jau startējot tajos ar “Hyundai i20 N Rally2”. Viņa plānos šogad ietilpst starts jūnijā Polijā, jūlijā Latvijā un augustā Čehijā. Tāpat augusta mēnesī viņš plāno piedalīties pasaules rallija čempionāta sacīkstēs Somijā.

“Iepriekšējās sezonās esmu lutināts ar panākumiem, un tas noticis pateicoties rūpīgai plānošanai un centībai,” stāsta 30 gadus vecais pilots. “Kā jūs droši vien zināt, gatavošanās šim gadam nav bijusi viegla. Pēc rūpīgas savu iespēju izvērtēšanas, esmu nonācis pie secinājuma, ka braukšu atsevišķās sacīkstēs. Tā kā neaizvadīšu nevienu pilnu čempionātu, plānoto sacīkšu programma sezonas gaitā var pamainīties.”

Šosezon Kristensons jau pārsēdies “Hyundai” rallija mašīnā un aizvadījis pāris mazāka mēroga sacīkstes Zviedrijā un Čehijā, bet nākamnedēļ startēs Polijas čempionāta otrajā posmā “Rajd Świdnicki”.