“Rally Utena” līdera Samsona avārija gandrīz beigusies ar traģēdiju

Lietuvas rallija čempionāta ceturtā posma “Rally Utena” rīkotājs Martins Samsons, kurš tobrīd bija sacensību vadībā, avārijas brīdī sestdien par mata tiesu izvairījies no traģiskām sekām.

Samsons bija ne vien “Rally Utena” dalībnieks, bet arī šī rallija organizators. Sportists, kurš startēja ar “Mitsubishi Lancer Evo” automašīnu, atradās vadībā ar pusminūtes pārsvaru pār tuvāko sekotāju Alekseju Lukjaņuku, kad 12.88 km garajā septītajā ātrumposmā “Millers Oils Lietuva” piedzīvoja avāriju.

Avārijas brīdī mašīna aizlidojusi aptuveni 30 metrus no trases un uztriekusies kāda skatītāja privātajai mašīnai “Audi A6”. Tikai veiksmīga sagadīšanās paglābusi skatītājus no traģiskām sekām, jo notikuma vietā cilvēku bijis diezgan daudz, turklāt daudzi no viņiem stāvējuši ļoti bīstamā vietā.

Par šī negadījuma liecinieku kļuva rallija pilots Algirds Kazlausks, kurš pirms tam bija izstājies tehnisku problēmu dēļ.

“Tur bija visai daudz rallija fanu, bet daži no viņiem uzvedās kā kamikadzes – stāvēja līkuma ārmalā, tiešām bīstami tuvu trasei,” stāsta Kazlausks. “Tas, ka Samsona auto nevienu nenotrieca, ir tikai laimīga sagadīšanās!”

Pats Martins Samsons pēc negadījuma komentārus par notikušo nesniedza.

nukentejes-automobilis-68240932

Pēc septītā ātrumposma par līderi bija kļuvis krievu pilots Lukjaņuks, kurš startēja ar neparasto “Mitsubishi Colt” pilnpiedziņas auto, bet 17 sekundes viņam zaudēja Vitauts Šveds. Lai gan tobrīd lietuvietis vēl cerējis uz uzvaru, drīz pieņemts lēmums neriskēt un domāt par Lietuvas čempionātu kopumā. Finišā viņš Lukjaņukam zaudēja 44 sekundes, bet trešo vietu, no uzvarētāja atpaliekot 2 ar pusi minūtes, izcīnīja Ramūns Čapkausks.

Teksts: 4rati.lv