“Rally Estonia” startē ar Rovanperas uzvaru Tartu ātrumposmā

16/07/2021 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

Šajā nedēļas nogalē Igaunijā norisinās pasaules rallija čempionāta septītais posms, bet jau ceturtdienas vakarā Tartu tika aizvadīts pirmais ātrumposms, kurā ātrāko laiku sasniedza “Toyota” komandas pilots Kalle Rovanpera. Šodien sportistiem valsts dienvidos pa grants ceļiem būs jāveic astoņi ātrumposmi, vēl deviņi norisināsies sestdien, bet noslēdzošie seši – svētdien.

Rovanperu daudzi uzskata par galveno favorītu uz uzvaru “Rally Estonia”. Pērn viņš sākotnēji bija kļuvis par sacensību līderi, pirms piedzīvoja neveiksmi un zaudēja laiku, taču vēlāk aizcīnījās līdz piektajai vietai finišā, uzvarot kopumā piecos ātrumposmos, bet 14 reizes uzrādot kādu no “Top 3” rezultātiem. Šoreiz viņš sācis ar izvirzīšanos posma vadībā jau pēc superspeciālā ātrumposma.

“Šis ir viens no tiem rallijiem, kurā man patīk braukt un spiest gāzi grīdā, tāpēc ceru, ka spēsim cīnīties,” savas cerības uz uzvaru apraksta Rovanpera, kurš pirms tam bija ātrākais arī “shakedown” sesijā.

Ar otro rezultātu pirmo ātrumposmu noslēdza “Hyundai” pilots Kreigs Brīns, kurām šis ir pirmais WRC posms kopš aprīlī notikušā Horvātijas rallija. Pērn Brīnam Igaunijā klājās labi, viņš finišēja otrais, piekāpjoties tikai uzvarētājam Otam Tanakam. Trešo vietu superspeciālajā dopā ieņēma “M-Sport Ford” braucējs Tēmu Suninens, savukārt vietējais varonis Tanaks sasniedza astoto laiku.

Pēc aizvadītiem sešiem pasaules čempionāta posmiem, kas ir tieši puse no visas sezonas, kopvērtējuma vadībā nostiprinājies “Toyota” pilots Sebastjēns Ožjē, kurš uzvarējis pēdējos divos rallijos pēc kārtas, bet kopumā šogad sasniedzis jau četras uzvaras. 34 punktus viņam zaudē komandas biedrs Elfins Evanss. Savukārt “Hyundai” braucējus pēdējā laikā vajājušas neveiksmes, kas likušas izstāties no līderpozīcijām, līdz ar to Tjerī Noivils pašlaik 56 punktus aiz līdera, bet igaunis Tanaks zaudē jau 64 punktus.

WRC2 klasē pēc Tartu ātrumposma līderis ir Madss Ostbergs, kuram seko Jari Hutunens un Andreass Mikelsens, bet Nikolajs Grjazins sacīkstes uzsācis ar piekto rezultātu. WRC3 kategorijā tikmēr par līderi kļuvis Aleksejs Lukjaņuks, kuram šīs ir pirmās pasaules čempionāta sacensības kopš Zviedrijas posma 2017. gadā un tikai ceturtās visā karjerā. Aiz viņa pašlaik Emils Lindholms un Kajetans Kajetanovičs. Savukārt JWRC klasē cīnās mūsu Mārtiņš Sesks, kurš rallija ievadā piektajā vietā, kamēr līderis ir Sami Pajari, bet viņam seko igaunis Roberts Virvess un Džons Ārmstrongs.

“Rally Estonia” rezultāti pēc 1. ātrumposma:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Kalle Rovanperä
Toyota Yaris WRC 1:42.8
2. flag
Craig Breen
Hyundai i20 Coupe WRC +0.1
3. flag
Teemu Suninen
Ford Fiesta WRC +0.4
4. flag
Mads Østberg
Citroën C3 Rally2 +0.6
= flag
Jari Huttunen
Hyundai i20 R5 +0.6
= flag
Alexey Lukyanuk
Škoda Fabia Rally2 evo +0.6
= flag
Gus Greensmith
Ford Fiesta WRC +0.6
8. flag
Ott Tänak
Hyundai i20 Coupe WRC +0.9
= flag
Thierry Neuville
Hyundai i20 Coupe WRC +0.9
10. flag
Sébastien Ogier
Toyota Yaris WRC +1.2
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool