Rallijs “Sarma” šogad svinēs četrdesmito jubileju

Rallijs Sarma 2015, kas notiks 23. un 24. janvārī Apes un Gulbenes novados, vienlaikus atklās Baltijas 2015. gada rallija sezonu un svinēs savu 40. jubileju. Šogad ziema Latvijā ir nepastāvīga un šobrīd nav iespējams prognozēt kādi būs laikapstākļi rallija laikā, taču rallija organizatori un abi novadi ir gatavi uzņemt visus rallija dalībniekus un viesus, bet pilnīgi visi kam tuvs un mīļš ir rallijs, cer, ka ziema šogad nepievils.

Pirmais rallija Sarma notika 1976. gadā, un ne katrs pat īsts rallija fans zina, ka sākotnēji šī tradicionālā ziemas rallija mājvieta bija Rīga. Tolaik rallija ātrumposmiem tika izmantoti Siguldas, Suntažu un Ropažu apkaimes ceļi. Tikai 1984. gadā tika pieņemts lēmums, ka īstam ziemas rallija mājvietai ir jābūt Gulbenei, kas jau seniem laikiem tiek uzskatīta par Latvijas ziemas galvaspilsētu. Kopš 2012. gada Gulbenei Sarmas ralliju palīdz rīkot un uzņemt viena no mazākajām un klusākajām Latvijas pilsētām – Ape. Šīs apkaimes viltīgie ceļi ir piešķīruši rallijam jaunu “garšu”.

Sarmas rallija aizsākumos ne tikai tehnika bija savādāka, tolaik arī pats rallijs Sarma bija daudz savādāks – tas nebija klasiskais rallijs! Līdz 1987. gadam rallijs Sarma bija komandu rallijs. Vienlaikus starts tika dots vienas komandas visām trijām rallija ekipāžām, bet finišs tika pieņemts tad, kad finiša līniju pārbrauca pēdējā no komandas automašīnām. Šī iemesla dēļ visas trīs komandas ekipāžas rallija trasē centās viena no otras neatpalikt un rallija rezultātu noteica ne vien katras ekipāžas braukt prasme, bet arī spēja to darīt komandā. Diemžēl komandu ralliji mūsdienās vairs nenotiek, tādēļ rallijs Sarma šobrīd notiek pēc klasiskās rallija formulas.

Šogad rallijs Sarma vienlaikus būs 2015. gada Latvijas un Igaunijas ralliju čempionātu pirmais posms un Latvijas rallijsprinta čempionāta otrais posms. Starts rallijam tiks dots 23. janvārī pulksten 14:30 Apē. Rallija pirmajā dienā tiks aizvadīti četri viltīgi ātrumposmi, bet otrajā dienā, kas jau tiks aizvadīta Gulbenes novadā, paredzēti vēl seši interesanti ātrumposmi.

Plašāku informāciju par ralliju Sarma 2015 iespējams atrast mājas lapā www.lrc.lv, kā arī Sarma Twitter kontā @RallySarma un Facebook lapā www.fb.com/rallysarma

Ralliju Sarma 2015 atbalsta Gulbenes un Apes novadi, kompānijas “Grantiņi-1”, “Vasks” un “Līvs AM”, kā arī “Sendija”, “MGM Transport”, “Ikteri”, “Mežvalde AG”, “MCD”, “Kopa”, “RMS Group”, “Gulbenes Autobuss”, “Grotess AB”, “Vītola Izdevniecība”, “Alba”, “Triatel”, “Baltā Pils”, restorāns “Cheese Moon”, “ZDZ”, “Akvedukts”, viesu nams “Jaunzilākši”, “Yuasa” akumulatori un enerģijas dzēriens “Red Bull”.

Oficiālais rallija auto  – “ŠKODA”.

Ralliju Sarma 2015 informatīvi atbalsta “Dzirkstele”, “TVNET”, “4rati.lv”, “Tavs Auto”, rally.ee un visitgulbene.lv

Info: Ģirts Avotiņš, rallija “Sarma 2015” preses sekretārs
Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *