Zviedrijas rallijs ir klāt

Info: crash.net
Foto: rallye-info.com

Zviedrijas rallijs tiek uzskatīts par vienu no šis sezonas neparedzamākajiem un ekstrēmākajiem rallijiem. Temperatūras stabiņš Zviedrijā šobrīd bieži vien nokrītas līdz pat -25 grādiem, kas nozīmē, ka šeit daudz kas būs atkarīgs no tā, kā ir sagatavota mašīna.

Šī gada trases konfigurācija ir gandrīz tāda pati kā pagājušajā gadā, kur daudzi ātrumposmi notiks ziemeļrietumos, bet servisa parks būs izvietots austrumos – Hagforsā. Ekipāžām būs jāveic 20 ātrumposmi, kas kopsummā sastādīs 342.09 kilometrus. Šis ir ļoti ātrs un tehnisks rallijs, kur sportistiem ir jābrauc garās un skatāmās sānslīdēs. Bieži vien piloti sastopas ar miglu un sniegu, kas redzamību padara diezgan apgrūtinātu, un tādēļ daudzi sportisti lieto saulesbrilles, kas palīdz izvairīties no sniega spilgtuma un ļauj braukt ierastajā ātrumā.

Nākamais WRC posms notiks nedēļu pēc Zviedrijas WRC posma Norvēģijā, Hamarā, kas ir tikai 250 kilometri no Karlstādes – vietas, kur sāksies un beigsies Zviedrijas WRC.

Citroen Total WRT
Arī „Citroen” komandas piloti S.Loebs un D.Sordo šim rallijam gatavojas ļoti nopietni, jo šī būs debija viņu jaunajai C4 automašīnai šādos laika apstākļos. Loebs Zviedijā uzvarēja 2004.gadā un ir apņēmības pilns to izdarīt arī šogad, jo šis ir viens no viņa mīļākajiem rallijiem.

Uz jautājumu, kā sportistam patīk šis čempionāta posms, viņš atbildēja: „Viss būs atkarīgs no laika apstākļiem. Ja ir cieta grunts, kura ir pārklāta ar ledu un sniegu, un radzēm ir ļoti laba saķere ar ceļu, tad tas ir vienkārši ideāli. Ja ātrumposmi ir līdzeni, var braukt sānslīdēs un izmantot sniega vaļņus, un ja vēl piedevām spīd saule, tad tas ir fantastisks rallijs, viens no maniem mīļākajiem WRC pomiem”.

„Ja šeit nebūtu sniega vaļņu, pret kuriem varētu atspiesties, sniegs kustu un būtu jābrauc pa dubļiem, tad tas viennozīmīgi nebūtu mans iecienītākais rallijs” – tā saka Loebs.

BP Ford WRT
„BP Ford” komandas pilots M.Gronholms Zviedrijas rallijā mēģinās izcīnīt savu otro uzvaru pēc kārtas. Gronholms, kurš ar uzvaru debitēja 2000.gada Zviedrijas WRC posmā (arī 2002., 2003. un 2006.gadā viņš Zviedrijā uzvarēja), būs viens no galvenajiem favorītiem arī šogad.

„Piemērotos ziemas apstākļos Zviedrijas rallijs ir lielisks notikums” saka Gronholms, kurš šo pirmdien nosvinēja savu 39 dzimšanas dienu. „Man braukšana šādos apstākļos ir kaut kas ļoti īpašs un tas ir viens no maniem mīļākajiem rallijiem sezonā. Varbūt man tas ir mīļš tāpēc, ka es savu rallista karjeru sāku pa šāda tipa ceļiem”. Arī otram komandas pilotam M.Hirvonenam šis ir īpašs rallijs. „Es izcīnīju punktus pirmajā posmā Montekarlo rallijā, bet tagad gribu cīnīties par medaļām. Laika apstākļi uz doto brīdi izskatās ļoti labi, un ja tie arī tādi saglabāsies, es būšu ļoti laimīgs”.

Subaru WRT
“Ir lieliski, ka nākamajos divos rallijos jāatgriežas uz sniega segtiem ceļiem. Pagājušajā gadā mums neveicās Zviedrijā, bet aizpagājušo gadu es šeit vinnēju, līdz ar to man ir palikušas labas atmiņas” saka Solbergs, kurš šogad piedalīsies Zviedrijas rallijā astoto reizi pēc kārtas.

„Mūsu komandai bija labs sniegums Montekarlo rallijā, kad ar abām mašīnām mēs tikām punktos. Es domāju, ka to pašu mēs varam izdarīt arī šajā rallijā, bet mums būs jāgaida un jāskatās uz kādiem rezultātiem esam spējīgi, jo šeit ir daudz labu braucēju. Mašīna visu laiku tiek pilnveidota un uzlabota. Par to es zināšu daudz vairāk tikai tad, kad būšu izbraucis kādu treniņu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *