Zviedrijā pēc pirmās dienas vadībā Gronholms

Info: wrc.com
Foto: rallye-info.com

Vakar ar somu braucēja Tonija Gardemeistera uzvaru speciālajā ātrumposmā Karlstādē sākās WRC 2007. gada sezonas 2. posms Zviedrijā. Somu pilots 1,86 km garajā distancē par 0,5 sekundēm pārspēja M.Gronholmu un par 0,6 sekundēm – P.Solbergu. Pašreizējais pasaules čempions Sebastiens Loebs vakar spēja uzrādīt tikai 21. rezultātu, jo startā neveiksmīgi noslāpēja savu jauno Citroen C4 automobili, tādējādi zaudējot Gardemeisteram 8.1 sekundi.

Šodien pilotiem bija jāaizvada 111,87 km pa ātrajiem un slidenajiem Zviedrijas ceļiem. Šis rīts neveiksmīgi iesākās Citroen pilotam D.Sordo, kurš cīnoties ar redzamības problēmām, ātrumposma vidū bija spiests palaist garām „BP Ford” komandas braucēju Gronholmu. Jau pēc neilga brīža Sordo bija spiests stāties malā un tīrīt sava Citroena C4 radiatoru no sniega. Šīs neveiksmes dēļ Sordo pirmā posma uzvarētājam Solbergam zaudēja vairāk nekā 3 minūtes, kas izsvītroja viņu no pretendentu uz medaļām loka.

Arī Gardmeistera komandas biedrs H.Pons ir izstājies no cīņas par punktiem, jo šīs dienas pirmā ātrumposma vidū viņš savam Mitsubishi Lancer WR05 automobilim bija spiests mainīt bojāto filtru, līdz ar to līderim zaudējot veselas 14 minūtes.

Šīs dienas trešajā ātrumposmā ātrākais izrādījās itāļu braucējs Dž.Galli, kas par 1,5 sekundi apsteidza H.Solbergu. Šī uzvara ļāva Gali pakāpties uz 2 vietu kopvērtējumā, atpaliekot vienīgi no P.Solberga.

Pēc pirmajiem 4 ātrumposmiem vadībā bija izvirzījies P.Solbergs, kurš savu tuvāko sekotāju M.Gronholmu apsteidza par 4 sekundēm. Trešajā vietā atradās T.Gardemeisters, kurš no līdera atpalika 5,1 sekundi, bet par sekundi bija priekšā Loebam.

Pēc servisa parka sportistiem bija jāveic tie paši ātrumposmi, kurus viņi veica dienas pirmajā daļā un 5 ātrumposmā ātrākais izrādījās M.Gronholms, kurš par 5,2 sekundēm apsteidza P.Solbergu. Neveiksmi šajā ātrumposmā piemeklēja Galli – viņš Gronholmam šajā posmā zaudēja vairāk par 4 minūtēm, jo vienā līkumā izslīdēja no trases. Pēc šīs neveiksmes Galli no savas 5 vietas kopvērtējumā atkrita uz 27 vietu.

Sestajā un septītajā ātrumposmā uzvaras izcīnīja attiecīgi Gronholms un Loebs, kurš kopvērtējumā uzreiz pakāpās uz otro vietu, Gronholmam zaudējot tikai 8,3 sekundes.

Pirmās dienas pēdējais ātrumposms notika Hāgforsā, kur pilotiem bija jāaizvada 1,87 kilometri. Ātrākais izrādījās Gronholms, kurš ir izvirzījies Zviedrijas WRC rallija posma vadībā.

Kopvērtējums pēc 1. dienas:

1.M.Gronholm 1:05:21.3
2.S.Loeb + 11.1
3.P.Solberg + 22.6
4.H.Solberg + 27.9
5.M.Hirvonen + 31.0
6.T.Gardmeister + 34.9
7.D.Carlsson + 44.1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *