Zviedrijas rallijā vadību pārņem Hirvonens, uz uzvaru pretendē piecas ekipāžas

Info: wrc.com
Foto: ewrc.com

Par jauno Zviedrijas WRC rallija līderi kļuvis soms Miko Hirvonens, kurš otrās vietas ieguvēju Madu Ostbergu apsteidz par 7,4 sekundēm. Trešo vietu joprojām saglabā Peters Solbergs.

Pēc rallija pirmās dienas līderis bija Ostbergs, kurš savu tuvāko sekotāju Miko Hirvonenu apsteidza par 14,8 sekundēm. Trešais pēc pirmās dienas bija norvēģis Peters Solbergs (+57,4).

Rallija otrajā dienā sportistiem bija jāaizvada deviņi ātrumposmi. Kā pirmais šodien trasē devās Ostbergs, kurš saskārās ar līdzīgām problēmām kā vakar Loebs – grūti izbraucamiem ceļiem. Pēc dienas pirmā posma Ostbergs, kurš posma uzvarētājam Loebam zaudēja desmit sekundes, atzina, ka viņš paredzēja šādus laika apstākļus. Neveiksmīgi šis posms beidzās Heningam Solbergam, kurš pēc pirmās dienas kopvērtējumā ieņēma piekto vietu. Dienas pirmajā posmā pilots nobrauca tikai divus kilometrus, bet pēc tam sekoja avārija un izstāšanās. Turpinājumā divos posmos ātrāko laiku uzrādīja Peters Solbergs, kurš pirms servisa parka no līdera Hirvonena (tobrīd somu sportists par 0,3 sekundēm apsteidza Ostbergu) atpalika tikai 31 sekundi (dienai sākoties, Solbergs līderim zaudēja 57 sekundes).

Pēc servisa parka piloti atkārtoti veica jau no rīta veiktos posmus. 12. un 13. posmā ātrāko laiku uzrādīja Loebs, kurš turpināja ķert sev priekšā braucošos. “Tagad galvenais finišēt. Man ir labs temps, taču braucu bez riska,” pēc 13 ātrumposma teica Loebs. 14. dopā ātrākais bija Ogērs, bet nākamajā atkal nepārspēts palika Loebs, kurš kopvērtējumā rallija otrajā dienā līderiem atvinnēja vienu minūti. “Šodien bija ļoti grūta diena. Pēcpusdiena bija briesmīga. Biju vīlies, taču neko darīt,” pirms dienas pēdējā Superspeciālā posma atzina Ostbergs. Jāatzīmē, ka šajā 15. posmā daudzi vadošie piloti beigās samazināja tempu, lai rallija pēdējā dienā nebūtu spiesti trasē doties pirmie. Superspeciālajā ātrumposmā ātrākais bija Solbergs.

Līdz ar to pirms izšķirošās dienas vadībā atrodas Miko Hirvonens, kuram seko Ostbergs (+7,4) un Solbergs (+8,9). Jāatzīmē, ka kopvērtējumā uz uzvaru pretendē uzreiz pieci piloti, jo piektās vietas ieguvējs Ogērs līderim zaudē tikai 15,8 sekundes.

Rīt rallija pēdējā dienā pilotiem būs jāaizvada seši dopi, kas kopā sastādīs 92 kilometrus.

Zviedrijas rallija rezultāti pēc otrās dienas

1.

M.Hirvonens

Ford Fiesta RS WRC

2:34:56.1

2.

M.Ostbergs

Ford Fiesta RS WRC

+7.4

3.

P.Solbergs

Citroën DS3 WRC

+8.9

4.

J.M.Latvala

Ford Fiesta RS WRC

+10.9

5.

S.Ogērs

Citroën DS3 WRC

+15.8

6.

S.Loebs

Citroën DS3 WRC

+1:42.1

7.

K.Raikonens

Citroen DS3 WRC

+5:05.5

8.

P.G.Andersons

Ford Fiesta RS WRC

+5:30.7

8.

P.Sandels

Škoda Fabia S2000

+7:44.8

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *