WRC piloti Lapi un Katsuta rallija sacīkstēs Somijā piedzīvo avārijas

Foto: Facebook.com/EsapekkaLappiOfficial

Pasaules čempionāta piloti Esapeka Lapi un Takamoto Katsuta nedēļas nogalē piedalījās Somijas rallija čempionāta otrajā posmā “IsoValkeinen SM-Ralli Kuopio 2023”, taču abi piedzīvoja avārijas. Uzvaru guva Jari Hutunens.

Vienas dienas ietvaros sportisti veica astoņus ātrumposmus pa sniegotajiem Kuopio pilsētas apkaimes ceļiem, un to kopējais garums sastādīja 94 kilometrus. Rallijam bija pieteikušās 117 ekipāžas.

Gatavojoties WRC sezonas otrajam posmam, kas šonedēļ notiks Zviedrijā, uz starta izgāja arī “Hyundai” pilots Lapi un “Toyota” vienības braucējs Katsuta. Abi arī bija ātrākie braucēji, taču nespēja uzsākto paveikt līdz galam.

Pēc veiktiem pieciem dopiem Lapi bija vairāk nekā pusminūti priekšā Katsutam, kamēr trešajā vietā esošais Juha Salo tobrīd zaudēja jau pusotru minūti. Piektajā dopā Katsuta bija iebraucis kupenā, zaudējot laiku, bet vēlāk izrādījās, ka negadījums radījis arī tehniskas problēmas, jo bija caurs radiators. Nācās izstāties.

Lapi uzvarēja pirmajos sešos ātrumposmos, bet septītajā arī pieļāva kļūdu un iestiga kupenā, zaudējot aptuveni 11 minūtes. Viņam izdevās uzvarēt arī pēdējā ātrumposmā, taču uzvara sacīkstēs bija pazaudēta.

Spraigā cīņā uzvaru guva Hutunens, startējot ar “Škoda Fabia R5”. Finišā viņš tikai par 2.1 sekundi uzveica Salo, kurš brauca ar jaunākas paaudzes “Škoda Fabia Rally2 evo”. Šāds auto bija arī trešās vietas ieguvējam Tēmu Asunmā.

“IsoValkeinen SM-Ralli Kuopio 2023” rezultāti:

Pilni rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *