WRC piloti gatavojas sezonai

Info: autosport.com
Foto: wrc.cz

Līdz jaunajai WRC rallija sezonai vairs nav atlicis daudz. Kamēr WRC starpsezonā vēl ir pauze, tikmēr daži piloti aizvada testus, bet citi jau ir piedalījušies dažos ziemas rallijos.

Visvairāk šobrīd rosās somu sportists Kimi Raikonens, kuram pavisam drīz būs debija ar WRC automašīnu. Lai labāk sagatavotos gaidāmajam Lapzemes rallijam, somu pilots jau ir aizvadījis divus testus, pēc kuriem atzinis, ka šobrīd rallijā viņam viss patīkot. ”Rallijā man patīk viss, un man tas ir jauns izaicinājums, pat teiktu, ka lielākais izaicinājums manā braukšanas karjerā,” saka somu sportists. „Rallijs ir ļoti aizraujošs. Lapzemes rallijā mērķis būs salīdzināt manus laikus ar Dani Sordo, kuram rallijā ir daudz lielāka pieredze nekā man. Jebkurā gadījumā šī rallija mērķis – sasniegt finišu.”

Kamēr Raikonens turpina gatavoties debijai ar WRC automašīnu, tikmēr testus aizvadījis Peters Solbergs, kurš jau Zviedrijā brauks ar “Citroen C4 WRC” automašīnu. „Pēc vairākām smagām sarunām ar ”Citroen”, esam nonākuši pie kopsaucēja, kas tādējādi man jau ar pirmo posmu ļaus cīnīties par visaugstākajām vietām,” šī gada sākumā teica Solbergs. Aizvadītajā nedēļas nogalē norvēģu sportists piedalījās Zviedrijā notiekošajā ”Finnskogsvalsen” rallijā. Šajā rallijā Solbergam konkurentu nebija, un finišā Solbergs savu tuvāko sekotāju apsteidza par četrām minūtēm un 34 sekundēm.

”Mans mērķis šogad ir viens – pārspēt Sebastianu Loebu,” saka Solbergs. „Mēs esam privāta komanda. Lai arī daudzi uzskata, ka mums būs grūti, taču mēs centīsimies. Man šogad mašīna būs gandrīz tādi pati kā Loebam, taču viņa „Citroen” ātrumkārba būs par četriem kilogramiem vieglāka nekā manējā. Arī es tādu varēju iegādāties, taču tas man papildus izmaksātu 912 000 eiro.

Tikmēr debiju ar savu jauno stūrmani piedzīvojis Henings Solbergs, kurš aizvadītajā nedēļas nogalē startēja Norvēģijā notiekošajā ”Mountain rally 2010”. Norvēģis šajā rallijā startēja kopā ar Ilku Minori, un debijas reizē ekipāža izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vienīgi talantīgajam Andersam Grondālam, kuram šī jau bija otrā uzvara šogad.

Tāpat arī kļuvis zināms, ka Zviedrijas WRC rallijā ”Stobart” komandas sastāvā par punktiem cīnīsies divkārtējais pasaules rallija čempions Markuss Gronholms. Kā otrais cīņai par punktiem nominēts H.Solbergs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *