WRC piloti gatavojas pirmajam šīs sezonas grants rallijam

Info: wrc.com
Foto: rallye-info.com

Vēl divas dienas atlikušas līdz otrajam šī gada WRC posmam – Meksikas rallijam. Jāatzīmē, ka šis posms būs ievērojams ar to, ka debiju grants rallijā ar WRC automašīnām piedzīvos uzreiz divi piloti – Kimi Raikonens un Kens Bloks.

Pēc pirmā posma, kurš notika Zviedrijā, piloti ir devušies uz Meksiku, lai jau piektdien stātos uz starta. „Neteiktu, ka čempionāts mums ar otro vietu Zviedrijā ir iesācies slikti, taču uzreiz varu pateikt to, ka nedošu iespēju Miko Hirvonenam palielināt pārsvaru,” saka seškārtējais pasaules čempions Sebastians Loebs. „Ceļi ir interesanti un arī mašīnām tie nav sarežģīti. Taču izteikt kaut kādas prognozes būtu grūti, jo šādos apstākļos neesam braukuši jau sešus mēnešus.”

Kā pirmais trasē Meksikas rallijā dosies šī brīža līderis Miko Hirvonens, kuram nāksies saskarties ar ceļa attīrīšanu. „Šobrīd atrašanās čempionāta vadībā man nedos priekšrocības, jo trasē būs jādodas pirmajam. Maniem konkurentiem ceļa apstākļi būs labāki, taču tik un tā centīšos darīt visu, lai uzvarētu. Apzinos grūtības, taču tik un tā es nemainītu savu pirmo vietu pret labāku starta pozīciju Meksikā.”

Tūlīt pēc Zviedrijas posma WRC rallija debitants Kimi Raikonens paziņoja, ka drīzumā plāno aizvadīt testu braucienus, taču tie somu sportistam izjuka, jo Zviedrijā par sevi atgādināja agrāk gūtais muguras savainojums. „Tas ir vecs savainojums, kuru viņš ieguva, braucot F-1,” saka Raikonena menedžeris Stīvs Robertsons. „Taču tas nav nekas nopietns. Mēs vienkārši gribējām ļaut mugurai atpūsties.”

Tikmēr debiju WRC rallijā piedzīvos ekstrēmo sportu zvaigzne Kens Bloks, kurš startēs ar „Ford Focus WRC” automašīnu. Līdz šim pilots ar WRC automašīnu aizvadījis tikai vienus testus, pēc kuriem atzina, ka labprāt būtu izbraucis vēl pāris kilometrus. „Protams, gribējās jau pirms cīņas ar pasaules vadošajiem rallija braucējiem aizvadīt vēl kādus testus, taču šis ir mācību gads. Meksikas rallijā neskriešu ātrāk, nekā varu pabraukt.”

Jau pagājušajā nedēļā uz Meksiku devās Peters Solbergs ar savu komandu. Šajā laikā pilots aizvadīja divu dienu testu braucienus. „Tās bija divas smagas dienas, taču tas noteikti mums labāk palīdzēs sagatavoties Meksikas rallija startam,” saka norvēģis, kurš 2005. gadā uzvarēja šajā rallijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *