“Volkswagen” boss negatīvi novērtē Lēba atgriešanos WRC

“Volkswagen” rallija komandas vadītājs Josts Kapito uzskata, ka Sebastjana Lēba startēšana atsevišķos posmos nav godīga un pat var nodarīt kaitējumu pasaules rallija čempionāta reputācijai.

No nākamā gada WRC posmos čempionāta līderim pirmajās divās dienās būs jādodas trasē visiem pa priekšu, bet tā, kā zināms, ir visneizdevīgākā pozīcija, jo ceļš tobrīd nav perfektā stāvoklī. Visvairāk tas attiecas uz grants rallijiem. Savukārt, ja ierodas tādi piloti kā Sebastjans Lēbs, kurš piedalīsies Montekarlo rallijā “Citroen” sastāvā, uz viņu šie noteikumi faktiski neattieksies.

“Tādos rallijos kā Meksikā nav iespējams uzvarēt, ja trasē brauc pirmais,” saka Kapito. “Šādās sacīkstēs, ja komanda paņem citu braucēju, piemēram, Sebastjanu Lēbu, uzvarēs tieši viņš. Tas ir vienkārši. Dzirdēju, ka Lēbs startēs Montekarlo rallijā, taču esmu drošs, ka viņš piedalīsies arī citos posmos. Esmu drošs, ka viņš brauks trīs vai četros rallijos un tādā veidā viņi izcīnīs daudz punktus.”

Kapito uzskata, ka šādā veidā izcīnītas uzvaras būs negodīgas.

“Mani sadusmo tas, ka Lēbs var ierasties, uzvarēt trīs vai četros rallijos, pēc tam doties prom un neaizvadīt pilnu sezonu,” neslēpj Kapito. “No malas cilvēki skatīsies un teiks, ka viņš iegūtu titulu, ja būtu aizvadījis pilnu sezonu un, ka kāds cits ir čempions tikai tādēļ, ka Lēbs nebrauca visās sacīkstēs. Tas viss var mazināt čempionāta vērtību un es par to brīdināju jau uzreiz, kad viņi runāja par izmaiņām.”

“Volkswagen” boss neslēpj, ka varētu rīkoties līdzīgi, taču atzīst, ka ārpus pasaules čempionāta nav neviena, kas spētu uzveikt Lēbu.

“Ja tas būtu vajadzīgs, mēs varētu uz vienu posmu nomainīt, piemēram, Jari-Mati [Latvalu], paņemt vietā citu pilotu, kurš startētu desmitais vai piecpadsmitais, vislabākajos apstākļos un uzvarētu,” stāsta Kapito. “Bet ko lai mēs paņemam? Kurš no malas spētu pieveikt Lēbu, kuram ir tāda pati starta pozīcija? Neviens!”

Info: autosport.com
Foto: biser3a.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *