“Volkswagen” Austrālijā nodrošina otro WRC titulu, uzvaru izcīna Ožjē

Pasaules čempionāta līderis Sebastjans Ožjē guvis uzvaru Austrālijas rallijā, kamēr viņa pārstāvētajai “Volkswagen” komandai pirmo reizi vēsturē izdevās izcīnīt pirmās trīs pozīcijas. Komandai arī otrais tituls pēc kārtas.

Austrālijas rallijs risinājās trīs dienas. Lai gan piektdien uz kādu laiku vadībā bija nokļuvis gan “Citroen” komandu pārstāvošais Kriss Mīke, gan Jari-Mati Latvala, dienu kā līderis pabeidza Ožjē. Piektdienas rītā Latvala atguva vadību, tomēr, cerot uz mitru trasi, kļūdaini izvēlējās mīkstākā sastāva riepas pēcpusdienas ātrumposmiem, kā rezultātā Ožjē atkaroja pirmo vietu jau 11. ātrumposmā, visu sestdienas pēcpusdienu un svētdienu pavadot līdera godā. Šī viņam ir sestā uzvara šogad aizvadīto desmit posmu laikā.

Latvala neļāva Ožjē atrauties, tomēr svētdienas sešos ātrumposmos abu starp ilgi saglabājās aptuveni 10 sekundes, kā rezultātā soms tomēr finišēja otrais. Beigās abus WRC titula pretendentus šķīra tikai 6,8 sekundes! Savukārt trešās vietas ieguvējs Andreass Mikelsens zaudēja vairāk nekā 1 minūti.

Mīke pretendēja uz pjedestālu, tomēr, par līkuma saīsināšanu 10. ātrumposmā, saņēma 61 sekundes sodu, kā rezultātā finišā nācās samierināties ar ceturto vietu. Tomēr Mīke atkal pierādīja, ka par viņu ātrāki šobrīd ir tikai “Volkswagen” piloti, turklāt, ja ne sods, Mikelsens visticamāk tiktu uzveikts.

Divus ātrumposmus pirms beigām piekari salauza Mīkes komandas biedrs Madss Ostbergs, kurš tobrīd bija sestajā vietā. Līdz ar to norvēģis nav ticis “Top 10” jau trijās no pēdējām četrām sacīkstēm. No trases izbrauca arī Tjerī Noivils un Roberts Kubica, tomēr viņi spēja cīņu turpināt un pat guva punktus.

“Volkswagen” rūpnīca šajā posmā jau priekšlaicīgi nodrošinājusi uzvaru komandu ieskaitē, kamēr cīņa par titulu pilotu ieskaitē aizvien turpinās. Tiesa, pēc šīs uzvaras Ožjē spēris vēl vienu soli pretī otrajam čempiona titulam pēc kārtas. Latvala gan vēl visas cerības nav zaudējis, guva maksimālos punktus “Power Stage” ātrumposmā un tagad ir 50 punktus aiz Ožjē.

WRC2 klasē Austrālijā uzvaru guva Nasers Al-Atija.

Līdz pasaules čempionāta sezonas beigām vēl trīs posmi, nākamais no kuriem oktobra sākumā risināsies Francijā.

Austrālijas rallija rezultāti:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Sebastjans Ožjē Volkswagen Polo R WRC 2:53:18.0
2. Jari-Mati Latvala Volkswagen Polo R WRC +6.8
3. Andreass Mikelsens Volkswagen Polo R WRC +1.18.0
4. Kriss Mīke Citroen DS3 WRC +1.44.0
5. Miko Hirvonens Ford Fiesta RS WRC +1.53.6
6. Heidens Padons Hyundai i20 WRC +2:56.2
7. Tjerī Noivils Hyundai i20 WRC +4:28.2
8. Elfins Evanss Ford Fiesta RS WRC +5:10.0
9. Roberts Kubica Ford Fiesta RS WRC +6:39.8
10. Kriss Atkinsons Hyundai i20 WRC +9:29.4

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *