Vācijas rallijā atkal uzvar Loebs

Info: wrc.com
Foto: ewrc.com

Vakar par septiņkārtējo WRC Vācijas posma uzvarētāju tika pasludināts „Citroen” komandas braucējs Sebastians Loebs, kurš pārliecinoši apsteidza savu komandas biedru Daniju Sordo.

Kā jau pirms rallija tika prognozēts, galvenais sacensību favorīts bija tieši Loebs. Tāpat pie līderiem pieskaitīja Sordo un beļģu sportistu Fransuā Duvālu. Jau ar pirmajiem ātrumposmiem stabilā vadībā izvirzījās Loebs, kurš pēc četriem posmiem jau bija iekrājis 17 sekunžu pārsvaru.

Piektajā posmā ļoti iespaidīgu avāriju piedzīvoja Galli. Ātrumposms tika atcelts, bet abi ekipāžas sportisti nogādāti slimnīcā. Kā vēlāk izrādījās, Galli minētajā avārijā lauza kājas augšstilbu. Visticamāk, ka itāļu braucējam par ralliju šajā sezonā būs jāaizmirst. Arī dienas pēdējais posms tika atcelts, jo trasē bija pārāk daudz skatītāju un tie traucēja braucējiem.

Arī rallija otrajā dienā Loebs turpināja braukt ātri un pārliecinoši. Pēc pusdistances veikšanas viņa pārsvars bija jau 35 sekundes. Tikmēr neveiksmīgs Vācijas rallijs izvērtās Jari Mati Latvalam no „Ford” komandas. Vispirms viņš lielā ātrumā piedzīvoja avāriju, kad aizķēra roteri un uzmeta kūleni, bet vēlāk pārdūra savas automašīnas riepu, kas tādejādi kopvērtējumā sportistu atsvieda uz devīto vietu. Par trešo un ceturto vietu sīvi cīnījās Duvāls un Miko Hirvonens, kur, beidzoties rallija otrajai dienai, Duvāla pārsvars pār Hirvonenu bija 3,9 sekundes.

Rallija pēdējā dienā Loebs nekur nesteidzās un brauca daudz piesardzīgāk, kamēr Hirvonens un Duvāls cīnījās par trešo vietu. Beigās veiksmīgāks bija Duvāls, kurš arī izcīnīja trešo vietu, kamēr Hirvonens palika ceturtais. Uzvaru šajā rallijā izcīnīja Loebs, par 47 sekundēm apsteidzot savu komandas biedru.

WRC kopvērtējumā līderis šobrīd ir Loebs, kurš par četriem punktiem apsteidz Hirvonenu. Nākamais posms augusta beigās norisināsies Jaunzēlandē.

Vācijas rallija rezultāti:

Vieta

Braucējs

Laiks

1.

S.Loebs

3:26:19.7

2.

D.Sordo

+47.7

3.

F.Duvāls

+1:20.0

4.

M.Hirvonens

+1:30.1

5.

P.Solbergs

+2:32.3

6.

K.Atkinsons

+4:42.9

7.

H.Solbergs

+5:36.2

8.

U.Āva

+5:37.8

Kopvērtējums:

Vieta

Pilots

Laiks

1.

S.Loebs

76

2.

M.Hirvonens

72

3.

D.Sordo

43

4.

K.Atkinsons

40

5.

J.M.Latvala

34

6.

P.Solbergs

27

7.

H.Solbergs

22

8.

Dž.Galli

17

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *