Uzvar Hirvonens, Neikšāns/Dzirkals septītie

Info; Foto: ewrc.cz

Par WRC Grieķijas rallija uzvarētāju šodien kļuvis “Ford” komandas pilots Miko Hirvonens, kurš par sekundēm apsteidza francūzi Sebastianu Ogēru. Trešais Grieķijā finišēja Jari Mati Latvala.

Šodien sportistiem bija jāveic pieci posmi, no kuriem divi bija 33 kilometrus gari. Pirmajos divos posmos ātrākos laikus uzrādīja piloti, kuri par augstām vietām šajā rallijā vairs necīnījās. Dienas pirmajā posmā ātrākais bija Mads Ostbergs, bet nākamajā Henings Solbergs no “Stobart” komandas. Pēc dienas otrā posma savu sesto vietu PWRC klasē zaudēja Neikšāns/Dzirkals, jo viņus apsteidza portugālis Bernardo Sousa. Nākamajā posmā ātrākais bija jau Metjū Vilsons, bet Neikšāna ekipāža, posmā apsteidzot Sousu par 28 sekundēm, atguva savu piekto vietu.

“Man nav iemesla celt paniku, tāpēc braucu mierīgi. Posms ir slidens un smags,” tā pirms došanās uz servisa parku teica Hirvonens. Arī Latvala pēc ātrumposma beigšanas atzina, ka viņš necentīsies ķert Ogēru, bet gan koncentrēsies savai trešajai vietai. “Braucam mierīgi un neriskējam, jo mums svarīgi ir punkti. Galvenā lieta saglabāt trešo pozīciju.”

Priekšpēdējais posms tika atcelts, jo tajā bija pārāk skatītāju un piloti to veica pārbrauciena režīmā. Pēdējais bija 33 kilometrus garš dops, kurā Hirvonens. Brauca ļoti piesardzīgi Viņš posma uzvarētājam, savam komandas biedram, zaudēja 35 sekundes, taču ar to pietika, lai izcīnītu uzvaru Grieķijas rallijā. Otrais palika Ogērs, bet trešais Latvala. Jāatzīmē, ka “Ford” šajā posmā ražotāju kausā izcīnīja maksimumu – 18 punktus, jo Ogērs par punktiem ražotāju kausā necīnījās.

PWRC klasē pirms pēdējā posma līderis bija Lambros Atanasulis. Viņš par 9,6 sekundēm apsteidza Nasara Al-Atijaha ekipāžu. Arī pēdējā posmā veiksmīgākais izrādījās Atanasulis, kurš kopvērtējumā Nasara Al-Atijaha ekipāžu apsteidza par 22 sekundēm. Mūsu ekipāža pēdējā posmā zaudēja Sousam un kopvērtējumā no sestās vietas atkrita uz septīto, izcīnot divus punktus.