Tanaks: “Pirms Meksikas posma katru vakaru eju saunā”

“M-Sport” komandas braucējs Ots Tanaks pirms šonedēļ gaidāmā pasaules rallija čempionāta posma Meksikā visvairāk satraucies par augstkalnes apstākļiem, kas sportistus un tehniku apgrūtinās gaidāmajās sacensībās.

“Rally Mexico” bāzes vieta Gvanhuato atrodas 1700 metrus virs jūras līmeņa, bet sportistiem, startējot no šīs vietas, būs jāaizvada 21 ātrumposms, kuru laikā notiks “pacelšanās” līdz 2800 metriem virs jūras līmeņa. Šādā augstumā ir jūtami elpošanas apgrūtinājumi, kamēr mašīnu jauda gaidāmajā rallijā retinātā gaisa dēļ zudīs par aptuveni 20%.

“Pats grūtākais būs augstums,” atzīst igaunis. “Tas apgrūtinās darbu braucējiem un ietekmēs arī sacīkšu mašīnas. Augstuma dēļ būs krietni mazāka jauda, tāpēc par šo aspektu ātrumposmos nāksies domāt visu laiku. Tādos apstākļos nākas braukt tīri un precīzi, kā arī vienmēr jābūt drošam, ka ātrums ir pietiekošs.”

Pagājušajā gadā Tanakam Meksikas posms izvērtās samērā veiksmīgs, jo tika gūta ceturtā vieta WRC2 klasē. Šogad viņa uzdevums, tāpat kā pārējos sezonas posmos, būs cīnīties WRC klasē.

“Jau pirmajā dienā sagaida grūti ātrumposmi, kurus būs jāveic tīri un bez problēmām,” stāsta Tanaks. “Pēc tam, ja sajūta to ļaus, varēsim mēģināt braukt mazliet ātrāk. Galvenais šajā rallijā būs tas, ka viss norit tīri un precīzi. Ja spēsim to īstenot un pakāpeniski audzēt ātrumu, šis mums var izvērsties par labu posmu.”

Grants rallijos Tanaks nav startējis kopš pagājušā septembra, tāpēc pirms Meksikas sacensībām kopā ar komandas biedru Elfinu Evansu aizvadīja divas testu dienas pie “Ford Fiesta RS WRC” stūres.

“Bija patīkami, ka diezgan ātri spēju atgūt savu ātrumu,” atklāj igaunis. “Vienmēr ir savādi pēc tik ilga laika atgriezties uz grants seguma, taču sajūta bija laba un jūtos labi sagatavojies. Tāpat cenšamies sagatavoties karstumam un augstumam, taču tas nekad nav viegli. Katru vakaru eju saunā, taču tas nav tas pats, tādēļ Meksikā ieradīšos nedaudz ātrāk, lai pierastu pie apstākļiem.”

Pasaules rallija čempionāta kopvērtējumā Tanaks ieņem septīto vietu, bet “Rally Mexico”, kas startēs ceturtdien, 5. martā, bet noslēgsies svētdien, 8. martā, mēģinās pozīcijas uzlabot.

Teksts: 4rati.lv
Foto: crash.net

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *