Tanakam “Top 5” rezultāts WRC finālposma treniņā, ātrākais – Mikelsens

Gatavojoties noslēdzošajam pasaules rallija čempionāta posmam, kas šajā nedēļas nogalē notiks Lielbritānijā, aizvadīti treniņbraucieni un tajos ātrāko rezultātu sasniedzis “Volkswagen” komandas pilots Andreass Mikelsens.

“Shakedown” sesija notika ceturtdienas rītā, speciāli šim nolūkam paredzēta 3.32 kilometrus gara ātrumposma ietvaros.

“Volkswagen” komanda, kuras piloti atrodas pirmajā trijniekā pasaules čempionāta kopvērtējumā, ieņēma vadošās pozīcijas arī treniņā. Kamēr Mikelsens ierindojās pirmajā vietā, 0.3 sekundes no viņa atpalika gan 2014. gada WRC čempions Sebastjans Ožjē, gan vicečempions Jari-Mati Latvala.

Mikelsens un Latvala ātrāko laiku sasniedza trešajā no četriem mēģinājiem, kamēr Ožjē “shakedown” pabeidza jau pēc diviem braucieniem.

Treniņa bāzes vieta atradās Rutinas pilsētiņā, kur Mikelsens savulaik pat ir dzīvojis.

“Es nodzīvoju tur apmēram vienu gadu, kad man bija 17, lai varētu iegūt braukšanas tiesības,” stāsta norvēģis. “Tādēļ ir īpaša sajūta atgriezties. Nekas daudz te nav mainījies! Kas attiecas uz auto, tad sajūtas bija labas. Iepriekš līdzīgos apstākļos bijām veikuši testus, un šeit vienīgi varbūt ir mazliet slidenāks. Veicām dažas izmaiņas automašīnai un tagad jūtos labi sagatavojies startam.”

Aiz “Volkswagen” trijotnes, labākais no pārējiem bija Roberts Kubica, kurš ierindojās ceturtajā vietā, kamēr piekto vietu ieņēma igaunis Ots Tanaks, kurš šajā posmā atgriezies pie WRC auto stūres. Tanaks pārstāvēs “M-Sport” komandu un ir lielas cerības viņu redzēt uz starta arī nākošgad, tomēr pagaidām atliek gaidīt oficiālos paziņojumus.

Pirmā brauciena laikā avarēja Henings Solbergs, sadauzot mašīnas priekšpusi. Tomēr tā nebija tik ļoti bojāta, lai ar to nevarētu turpināt treniņu.

Interesanti, ka šo WRC auto “M-Sport” komanda pirms tam izmantoja testos, kur ar to brauca Miko Hirvonens, Elfins Evanss un Kubica. Pēc tam tā tika pārtaisīta par RRC versiju, lai vienu dienu testus veiktu Metjū Vilsons, bet tagad tā atkal pārveidota atbilstoši WRC klases noteikumiem un nodota Solberga rīcībā.

Sacensību ātrumposmi notiks piektdien, sestdien un svētdien.

Lielbritānijas WRC posma “shakedown” rezultāti:

1. Andreas Mikkelsen (Volkswagen), 2:01.3
2. Sebastien Ogier (Volkswagen), +0.3
= Jari-Matti Latvala (Volkswagen), +0.3
4. Robert Kubica (Ford), +0.9
5. Ott Tanak (Ford), +1.0
6. Kris Meeke (Citroen), +1.1
= Elfyn Evans (Ford), +1.1
8. Mikko Hirvonen (Ford), +1.2
9. Hayden Paddon (Hyundai), +1.9
= Mads Ostberg (Citroen), +1.9

Info: wrc.com
Foto: twitter.com/AMikkelsenRally

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *