Tanakam jau pirms ‘Rally Estonia’ starta piecu minūšu sods

Foto: M-Sport

Jau “shakedown” ātrumposmā piedzīvoto tehnisko problēmu dēļ Ota Tanaka mašīnai ir jāmaina motors, līdz ar ko “M-Sport Ford” komandas pilots saņēmis piecu minūšu sodu un faktiski izslēdzis sevi no cīņas par uzvaru WRC posmā “Rally Estonia”.

Pasaules rallija čempionāta Igaunijas posms norisināsies piektdien, sestdien un svētdien, kad dalībnieki veiks 21 ātrumposmu 300.42 km garumā.

Savukārt jau šodien norisinājās treniņbraucieni, kuros ātrākais bija sezonas līderis Kalle Rovanpera no “Toyota” vienības, bet nākamās pozīcijas ieņēma “Hyundai” pārstāvji Tjerī Noivils un Esapeka Lapi.

Tanaks ar pirmo mēģinājumu uzrādīja rezultātu, kas beigās ļāva ieņemt septīto vietu. Tomēr jau otrajā braucienā tika piedzīvotas tehniskas ķibeles, kuru rezultātā komandai bija jāpieņem lēmums veikt motora maiņu. WRC noteikumi to atļauj, taču sods ir ekipāžai skarbs – piecas minūtes pie rezultāta vēl pirms sacensību starta.

“Nezinām, kas tieši tas ir,” skaidro komandas vadītājs Ričards Milleners. “Tas, ko mēs zinām, ka šī problēma ir ļoti nozīmīga, tādēļ bijām spiesti izvēlēties opciju motoru nomainīt. Tas ir ļoti sarūgtinošs sākums, iespējams, sliktākais veids kā uzsākt ralliju.”

Tikmēr treniņbraucienos pamatīgu avāriju piedzīvoja ar Latvijas licenci startējošais vācu pilots Fabio Švarcs.

Treniņbraucienu rezultāti:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *