‘Subaru’ gatavojas atgriezties WRC

Foto: wrc.com

Japānas autoražotājs “Subaru”, kas ne tik senā pagātnē iekaroja daudzu līdzjutēju sirdis un guva arī vērā ņemamus panākumus, gatavojas atgriezties pasaules rallija čempionātā, paziņojis FIA prezidents Mohameds ben Sulajems.

Pēdējo WRC sezonu “Subaru” aizvadīja 2008. gadā, bet globālās finansiālās krīzes dēļ čempionātu pameta.

Ben Sulajems, kurš šodien apmeklēja Grieķijas rallija servisa parku, žurnālistiem atklāja, ka “Subaru” gatavojas atgriezties WRC čempionātā ar “Toyota” atbalstu.

“Nav noslēpums, ka man bija laba tikšanās ar Akio Toijodu, un es vaicāju viņam, ko mēs varam darīt, lai palielinātu ražotāju skaitu WRC,” sacīja Ben Sulajems. “Un viņš pieminēja “Subaru”. Viņiem pieder daļa “Subaru” kompānijas, un viņi gatavojas atbalstīt iniciatīvu par “Subaru” pievienošanos čempionātam. Un es jūtu, ka tad, kad viņš runā, viņš runā ar pārliecību. Es ceru, ka kaut kas no tā īstenosies.”

Šobrīd gan “Subaru” nav izstrādāts sacīkšu motors, ko varētu pielāgot WRC vajadzībām, taču “Toyota” būtu gatava sniegt tehnisko palīdzību, apgalvojis Toijoda. Uzbūvēt pašu “Rally1” klases auto “Subaru” nebūtu problēma.

“Subaru” trīs reizes izdevies uzvarēt pasaules rallija čempionāta ražotāju ieskaitē – 1995., 1996. un 1997. gadā. Tāpat komandai ir trīs tituli braucēju ieskaitē, ko ieguvuši Kolins Makrejs (1995), Ričards Bērnss (2001) un Peters Solbergs (2003).

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *