Spānijas rallijā uzvar Loebs

Info: wrc.com

Par Spānijas WRC rallija uzvarētāju šodien kļuvis franču pilots Sebastians Loebs. Otrajā vietā finišēja norvēģis Peters Solbergs, bet trešais palika spānis Dani Sordo.

Pēc pirmās dienas, kurā piloti savu meistarību demonstrēja gan uz asfalta, gan uz grants, ātrākais bija Loebs, taču viņam cieši sekoja Sebastians Ogērs. Taču rallija otrajā dienā Ogērs, mēģinot kāpināt tempu, pieļāva kļūdu un sasita savu automašīnu, kā rezultātā pilots kopvērtējumā atkrita uz 17. vietu. Tas savukārt uz otro vietu ļāva pacelties Solbergam.

Rallija pēdējā dienā pilotiem bija jāaizvada četri asfalta posmi – divi dopi pa divām reizēm. Dienu piloti sāka ar 42 kilometrus garu posmu, kurā ātrākais bija Sordo. Trīs sekundes spānim zaudēja Loebs, bet piecas – Solbergs. “Viss kārtībā, taču es īpaši neriskēju,” pēc ātrumposma atzina Loebs, kura pārsvars tobrīd pār Solbergu bija 46 sekundes. Jāatzīmē, ka smagu avāriju šajā posmā piedzīvoja Turāna ekipāža (pēc otrās dienas kopvērtējumā ieņēma septīto vietu). Tika ziņots, ka pilots šajā negadījumā salauza atslēgas kaulu. Arī nākamajā dopā ātrākais bija Sordo, kurš Solbergam atspēlēja vēl vienu sekundi. Pirms došanās uz servisa parku Solbergs spāņu pilotu Sordo apsteidza par 10,8 sekundēm.

Priekšpēdējā posmā Sordo Solbergam atguva vēl 5,7 sekundes, kas nozīmēja to, ka pirms pēdējā posma abus pilotus šķir tikai piecas sekundes. Tikmēr ātrumu samazināja Loebs, kurš komandas biedram šajā posmā zaudēja 11,7 sekundes. “Viss kārtībā. Mierīga braukšana. Sordo uzrāda labus laikus, taču Solbergs arī ir ļoti ātrs. Skaista cīņa viņu starpā.” Viss izšķīrās pēdējā posmā, kur ātrāko laiku uzrādīja Solbergs, tādējādi liedzot Sordo savās mājās kāpt uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. Par uzvarētāju kļuva Loebs, kuram šis jau šogad bija septītais panākums aizvadītajās 12 sacīkstēs. N4 klasē pārliecinoši ātrākais bija Henings Solbergs (”Ford Fiesta S2000”), kurš Denisu Kūperu (“Ford Fiesta S2000”) apsteidza par gandrīz piecām minūtēm.

Nākamais posms, kurš šajā sezonā būs noslēdzošais, no 11. – 14. novembrim norisināsies Velsā.