“Skoda Fabia R5” debitēs Čehijā, par pilotu izvēlēts Kopeckis

Kļuvis zināms, ka savas pirmās sacensības jaunajam “Skoda Fabia R5” rallija automobilim plānotas jau šonedēļ Čehijā, bet pirmajam gods izbraukt ar spēkratu sacīkšu režīmā tiks dots ilggadējam rūpnīcas pilotam Janam Kopeckim.

Zinot “Skoda Fabia S2000” automašīnas panākumus, jaunais R5 klases auto rallija pasaulē tiek gaidīts ar jo īpašu nepacietību. Pati rūpnīcas komanda atzinusi, ka šis būs krietni ātrāks auto par savu priekšteci, kas liek domāt, ka “Skoda” drīzumā atkal varētu dominēt Eiropas čempionātā, kurā pašlaik nepiedalās, jo aktīvi gatavojas R5 mašīnas debijai.

Ar 1.6 litru turbo motoru apgādātais spēkrats pirmo reizi būs redzams Čehijā gaidāmajās “Rally Sumava Klatovy” sacensībās, kas šogad notiks 50. reizi. Tas būs Čehijas čempionāta pirmais posms un tiks aizvadīts jau šajā nedēļas nogalē, 24. un 25. aprīlī. Katrā no dienām plānots aizvadīt sešus asfalta ātrumposmus, ar kopējo garumu 150 kilometri.

Pašreizējais Āzijas-Klusā okeāna zonas čempions un bijušais Eiropas čempions Kopeckis uz starta stāsies ar pirmo numuru, bet viņam būs daudzi spēcīgi konkurenti. Jāizceļ Braiens Bufjē ar “Citroën DS3 R5” un Vaclavs Pehs juniors ar “Mini Cooper S2000 1.6T”, taču vēl vairākas ekipāžas startēs ar R5, S2000 un pat vecās paaudzes WRC mašīnām.

Kopeckis “Rally Sumava Klatovy” sacensībās ir uzvarējis jau 2012. gadā. Šogad viņš plāno startēt sešos posmos Čehijas čempionātā, kas daļēji arī būs gatavošanās atgriezties uz augstākā mēroga ralliju skatuves.

“Skoda Motorsport” direktors Mihals Hrabaneks atklāj, ka debijas sacīkstēm Čehijā ir liela simboliska nozīme, taču jau ar šo ralliju tiks pārbaudīts, kā auto spēj konkurēt ar pārējām mašīnām, jo testos paveikts ļoti daudz sagatavošanās darba un par tehnikas izturību īpašu satraukumu nav.

Vēlāk “Skoda Fabia R5” izies uz starta WRC2 pasaules rallija čempionātā, lai gan precīza programma pašlaik netiek atklāta. Pavisam noteikti komanda startēs arī Eiropas čempionātā.

Teksts: 4rati.lv
Foto: Skoda Motorsport

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *