Sesks/Francis debitē nevainojami un izcīna piekto vietu Polijas WRC posmā

Mārtiņš Sesks un Renārs Francis aizvadījuši savas pirmās pasaules rallija čempionāta sacensības vadošajā “Rally1” klasē, visā Polijas posma garumā nodemonstrējot debitantiem vairāk nekā cienījamu veikumu, un izcīnījuši piekto vietu. Par uzvarētāju kļuva “Toyota” pilots Kalle Rovanpera, kurš aiz sevis atstāja komandas biedru Elfinu Evansu un Adrijēnu Furmo no “M-Sport Ford” vienības. Priekšā latviešiem finišēja vēl tikai WRC sezonas līderis Tjerī Noivils.

Aizvadot lielisku piektdienu un sestdienu “Orlen Rally Poland” ātrajos grants ceļos, Sesks/Francis ar “M-Sport” sagatavoto bezhibrīda “Ford Fiesta Rally1” automašīnu ierindojās piektajā vietā. Tā kā šogad pirmie punkti tiek piešķirti jau pēc sestdienas ātrumposmiem, mūsu sportisti sešus punktus jau bija nopelnījuši. Turklāt tikai par 0.1 sekundi izdevās pārspēt “Hyundai” pilotu Noivilu, kurš ir pasaules čempionāta līderis.

Šodien bija jāveic četri ātrumposmi, kuros tika noskaidrotas gan pozīcijas rallija kopvērtējumā, gan atsevišķi “supersvētdienas” ietvaros norisinājās cīņa par čempionāta ieskaites punktiem.

Kā bija prognozējams jau iepriekš, sacensību 16. ātrumposmā “Gmina Mrągowo 1” (20.8 km), ar ko iesākās šī diena, Noivils sacensību summā aizsteidzās priekšā Seska pilotētajai ekipāžai. Ātrākais bija Ots Tanaks, bet latvieši viņam zaudēja 18.1 sekundi un ieņēma sesto vietu. Mārtiņš neslēpa, ka lieki neriskē, brauc “mierīgi”, ar mērķi nogādāt mašīnu finišā, kas arī sākotnēji bija galvenais mērķis šajā rallijā.

Kopvērtējumā mūsu sportisti tobrīd bija sestie, tomēr drāma piemeklēja pirms tam otrajā vietā esošo Andreasu Mikelsenu, kurš pārsita riepu, pazaudējot gandrīz minūti. Pirms “Mikołajki 1” (10.7 km) ātrumposma sākotnējais rallija līderis bija atkritis jau uz ceturto pozīciju. 17. ātrumposmā atkal ātrākais bija Tanaks, savukārt Sesks/Francis ierindojās septītajā vietā, zaudējot 10.4 sekundes. Mikelsens laiku zaudēja arvien vairāk un nu jau latviešu braucēji bija nonākuši nepilnu divu sekunžu atstatumā.

“Gmina Mrągowo 2” ātrumposmā ātrāko laiku sasniedza Rovanpera, kamēr Seska pilotētā ekipāža bija sestā ātrākā un finišā atpalika 12.3 sekundes. Mikelsens šajā dienā cerības bija zaudējis, turpināja braukt lēnāk un šī dopa laikā Sesks/Francis līdz ar to guva iespēju atkarot piekto pozīciju un iegūt uzreiz 24 sekunžu pārsvaru pār “Hyundai” pilota ekipāžu. Pirms noslēdzošā ātrumposma, kam bija “Power Stage” statuss, Rovanpera bija nodrošinājis jau pieklājīgu pārsvaru pār sekotājiem.

Sacensības noslēdzās ar “Mikołajki 2” ātrumposmu, vadošajā klasē iztiekot bez dramatiskiem pavērsieniem. Seska/Franča ekipāža ierindojās astotajā pozīcijā, uzvarētājam Noivilam zaudējot 14.7 sekundes, bet pārspēja Mikelsenu un nodrošināja piekto vietu pasaules čempionāta debijas sacensībās “Rally1” klasē. Aiz uzvarētāja Noivila ekipāžas “Power Stage” posmu pabeidza Tanaks un Rovanpera.

Līdz ar to Rovanpera pārliecinoši uzvarējis šajās sacensībās, pārspējot komandas biedru Evansu par 28 sekundēm, kamēr trešās vietas ieguvējs Furmo kopvērtējumā atpaliek 42 sekundes. Noivils ralliju pabeidza ceturtais, 36 sekundes priekšā Seskam, kurš savukārt par pusminūti uzveica Mikelsenu. Greguāram Munsteram līdz viņam pietrūka tikai 1.4 sekundes un septītā vieta finišā.

“Supersvētdienas” kopvērtējumā, kur tika vērtēti tikai šie četri ātrumposmi, uzvaru sasniedza Tanaks, aiz kura ierindojās Rovanpera un Furmo. Atgādinām, ka igaunim rallijs beidzās jau piektdienas sākumā, kad ekipāža trasē lielā ātrumā notrieca briedi. Punktus šodien saņēma septiņas ekipāžas, ieskaitot Seska pilotēto, kas ierindojās septītajā vietā šajā dienā un tika pie pēdējā punkta.

WRC2 klasē uzvaru pārliecinoši noturēja Sami Pajari, gandrīz pusminūti aizmugurē atstājot Oliveru Solbergu, kamēr trešajā vietā ierindojās igauņu pilots Roberts Virvess. Tomēr cīņa par pjedestāla zemākajām pozīcijām pēdējā dienā bija visai dramatiska. Vispirms Virvess tika priekšā Solbergam, tad pārsita riepu un atkrita uz ceturto vietu. Tikai pēdējā, 19. ātrumposmā, izcīnot uzvaru, Virvesa ekipāžai izdevās atgūt divas pozīcijas un sasniegt trešo vietu rallija summā. Vēl pirms pēdējā dopa uz trešo vietu bija pacēlies Nikolajs Grjazins, taču arī šis pilots pārsita riepu. Rezultātā ceturtais sacensības pabeidza igaunis Georgs Linnamae, piektajā vietā Pjērs-Luī Lubē, bet Grjazins beigās sestais.