Rovanpera turpina dominēt, Noivilam un Evansam problēmas

Foto: Pavel Jaremenko

Sestdien veiktie Kenijas rallija ātrumposmi izrādījās ne mazāk grūti kā dienu iepriekš, bet “Toyota” pilots Kalle Rovanpera pielietoja piesardzības taktiku un šobrīd palielinājis pārsvaru jau līdz vairāk nekā divām minūtēm. Tehnisku problēmu dēļ pozīcijas zaudēja Tjerī Noivils, tāpat daudz laika šodien pazaudēja Elfins Evanss, bet uz otro vietu pacēlies Takamoto Katsuta.

Rovanpera piektdienu noslēdza ar minūtes pārsvaru pār tobrīd otrajā vietā esošo komandas biedru Evansu, bet šodien uzvarēja tikai vienā no sešiem ātrumposmiem. Sāncenšiem gāja daudz smagāk. Evanss četros dopos pārsita riepas, divreiz arī bija spiests apstāties, lai tās nomainītu, kā rezultātā pazaudēja vairākas minūtes un tagad atkritis uz ceturto pozīciju. Trešais “Toyota” pilots Katsuta arī pārplēsa riepu, dienas beigās saskaroties arī ar motora elektronikas problēmām, taču spējis noturēties otrajā vietā. Rovanpera viņu šobrīd pārspēj par vairāk nekā divām minūtēm.

Gandrīz bez problēmām sacensības turpina Adrijēns Furmo, kas “M-Sport Ford” braucējam, pēc konkurentu neveiksmēm, ļāvis pakāpties uz trešo vietu sacensību kopvērtējumā. Vien šīs dienas noslēdzošajā dopā Furmo pirmo reizi šonedēļ saplēsu riepu un tagad ir minūti aiz Katsutas, bet par vairāk kā divām minūtēm pārspēj Evansu.

Dienu labi uzsāka Tjerī Noivils. Priekšpusdienas daļu “Hyundai” pilots noslēdza pat otrajā vietā, taču SS11 saskārās ar degvielas sūkņa problēmām, kā dēļ vairākas reizes bija spiests apstāties. Pateicoties elektriskajam režīmam, finišu izdevās sasniegt. Dienas beigās līdzšinējais čempionāta līderis ieņem piekto vietu, tālu atpaliekot no priekšā esošajiem.

Tikmēr jau dienas sākumā ar salauztu piekari izstājās Greguārs Munsters. Pēc piektdienas ātrumposmiem “M-Sport Ford” pilota ekipāža atradās sestajā pozīcijā.

Ots Tanaks turpina sacīkstes, bet šodien bija spiests uz aptuveni minūti apstāties, lai aiztaisītu vaļā atnākušo motora pārsegu. Esapeka Lapi desmitajā ātrumposmā notrieca zebru, bet 13. ātrumposmā divreiz uztriecās lieliem putniem. Rezultātā tika saplēsts vējstikls un stikli pat noļuva pilota acīs.

WRC2 klasē šodien ļoti ātrs bija Olivers Solbergs. Šobrīd viņš pacēlies uz otro vietu un pēc vakardienas neveiksmēm līdera Gasa Grīnsmita pārsvaru samazinājis līdz mazāk nekā divām minūtēm. Trešais ir Kajetans Kajetanovičs, taču līderim zaudē jau virs sešām minūtēm.

Kā paredz šīs sezonas noteikumi, atbilstoši šodien izcīnītajām vietām, braucēji tiek pie čempionāta ieskaites punktiem, ko piešķir desmit ātrākajiem pēc sistēmas 18-15-13-10-8-6-4-3-2-1. Noslēdzošie seši ātrumposmi Safari rallijā tiks aizvadīti svētdien, kad punktus saņems dienas septiņi ātrākie braucēji pēc sistēmas 7-6-5-4-3-2-1. Papildus punkti būs pieejami “Power Stage” ātrumposmā.

“Safari Rally Kenya” rezultāti pēc 13. ātrumposma:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *