Rovanpera dominē smagajā Safari rallijā, Tanaks un Lapi izstājas

Foto: Toyota Gazoo Racing

Pasaules rallija čempionāta trešā posma “Safari Rally Kenya” pirmajā pilnajā sacensību dienā notika ne viens vien dramatisks pavērsiens, tostarp no otrās vietas izstājās igauņu pilots Ots Tanaks, savukārt pirmās trīs pozīcijas šobrīd ieņem “Toyota” komandas ekipāžas. Kalle Rovanpera pārliecinošā vadībā.

Rallijs startēja ceturtdien, kad tika veikts superspeciālais ātrumposms, savukārt īstās cīņas aizsākās šodien, norisinoties sešiem dopiem. Vēl seši notiks sestdien un seši arī svētdien. Šī diena bija karsta un sausa, bet faktski visi braucēji sūdzējās par savu spēkratu vadāmību grūtajos Kenijas zemes ceļos, kā arī daudzajiem akmeņiem.

Lai gan Rovanpera pirmo no dienas ātrumposmiem pabeidza ar beigtu aizmugurējo riepu, viņam izdevās uzrādīt ātrāko rezultātu un pārņemt vadību sacensību kopvērtējumā. Šajā dienā, par spīti tam, ka rallijs bija patiesi grūts un ceļi tehniku nesaudzēja, somu pilots bija nepārspējams un uzrādīja labākos rezultātus visos ātrumposmos. Pirms turpmākajām cīņām viņš tuvākos sekotājus apsteidz jau par minūti.

Jau priekšpusdienā daudzas ekipāžas pārsita riepas, ieskaitot Elfinu Evansu un Tjerī Noivilu, kuri pieskaitāmi WRC favorītu pulkam. Pēc veiktiem četriem sacensību ātrumposmiem abi līderim zaudēja jau virs 40 sekundēm, bet pusdienlaikā Rovanperas tuvākie sekotāji bija “Hyundai” piloti Esapeka Lapi un Ots Tanaks, kuri atpalika ap 15 sekundēm. Plīsušās riepas gumija bija radījusi būtiskus bojājumus Noivila mašīnas virsbūvei, tāpat sabojājusi hibrīda sistēmu. Lai izvairītos no putekļiem, kas nāca salonā, ātrumposmā pat nācās izmantot masku un aizsargbrilles.

Pēcpusdienas pirmajā dopā no otrās pozīcijas ar beigtu transmisiju, kas tika sabojāta trieciena rezultātā, izstājās Lapi. Sestajā ātrumposmā, tikko pacēlies uz otro pozīciju, izstāšanos piedzīvoja arī Tanaks. Igaunis uzbrauca uz ceļa esošam lielam akmenim, pēc kā mašīna ietriecās zemes valnī. Problēmas ar trasē nokļuvušiem akmeņiem šajā dienā bija izteikta.

Vienubrīd, pēc šiem notikumiem, uz otro vietu bija pacēlies Takamoto Katsuta, taču Evanss viņu dienas izskaņā uzveica, par spīti nelielam incidentam pēdējā ātrumposmā. Pirms sestdienas cīņām Evanss ir otrais, nepilnas 57 sekundes aiz Rovanperas, bet Katusta seko vēl pēc četrām sekundēm. Labākais no “Hyundai” nometnes šobrīd ir Noivils, taču līderim zaudē jau vairāk par minūti, ieņemot ceturto vietu. Tālāk seko “M-Sport Ford” komandas braucēji Adrijēns Furmo un Greguārs Munsters.

WRC2 klasē jau šobrīd milzīgu pārsvaru iekrājis Gass Grīnsmits. Pēc otrā ātrumposma Olivers Solbergs bija otrais, zaudējot desmit sekundes, taču gan SS3, gan SS4 bija spiests trasē apstāties, lai nomainītu saplīsušās riepas. Par spīti tehniskām problēmām, otrais šobrīd ir Kajetans Kajetanovičs, taču no Grīnsmita atpaliek jau vairāk par trim minūtēm. Dienas izskaņā uz trešo vietu spēja pacelties Solbergs – viņš tagad 14 sekundes aiz Kajetanoviča.

“Safari Rally Kenya” rezultāti pēc 7. ātrumposma:

Pilni rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *