Rovanpera izcīna otro WRC titulu, Centrāleiropas rallijā uzvar Noivils

Tjerī Noivils kļuvis par uzvarētāju Centrāleiropas rallijā, kamēr otro WRC titulu sezonas priekšpēdējā posmā nodrošināja Kalle Rovanpera.

Centrāleiropas posms WRC kalendārā šogad bija iekļauts pirmo reizi. Sacensības startēja jau ceturtdien, kad notika pirmie divi ātrumposmi. Vēl pa sešiem sekoja piektdien un sestdien, bet noslēdzošie četri risinājās svētdien. Kopā distance asfalta ātrumposmos sastādīja 310 kilometrus.

“Hyundai” pilots Noivils vadībā nonāca jau ceturtdien, bet piektdien pēc pieļautas kļūdas laiku zaudēja un dienas izskaņā bija otrais, jau 36 sekundes aiz Rovanperas. Tomēr ceturtdien 11. ātrumposmā, kas tika apturēts pēc Elfina Evansa avārijas, Rovanpera nolēma piebremzēt un Noivils vadību atguva. Dienas beigās Noivila pārsvars pār “Toyota” komandas braucēju sasniedza nepilnu pusminūti, bet rallija izskaņā – gandrīz minūti.

Evanss pirms avārijas ieņēma trešo vietu un teorētiski vēl pretendēja uz titulu. Sacensības kā trešais pabeidza Ots Tanaks, aiz kura sekoja Sebastjēns Ožjē un Takamoto Katsuta. Rovanera pasaules rallija čempiona titulu kopā ar stūrmani Jonni Haltunenu izcīnījuši otro gadu pēc kārtas.

WRC2 klasē titulu nodrošināja Andreass Mikelsens, lai gan sestdien viņš avarēja un savā kategorijā šoreiz palika vien trīspadsmitais. Sasniegt titulu palīdzēja gūtā uzvara “Power Stage” ātrumposmā. Iepriekš par WRC2 čempionu Mikelsens bija kļuvis arī 2021. gadā. WRC2 ieskaitē Centrāleiropas rallijā uzvarēja Nikolā Ciamins, kurš par 32 sekundēm pārspēja Eriku Caisu, kamēr trešajā vietā ierindojās Kajetans Kajetanovičs.