Rīt startē Portugāles WRC rallijs

Info: wrc.com
Foto: ewrc-results.com

Jau rīt ar superspeciālo ātrumposmu Lisabonā tiks dots starts Portugāles WRC rallijam. Šobrīd pēc aizvadītiem diviem posmiem kopvērtējumā līderis joprojām ir Miko Hirvonens, taču Sebastians Loebs pēc šī rallijā ir apņēmības pilns pārņemt vadību.

Pēc Meksikas rallija piloti steidzās uz Eiropu, lai turpinātu gatavoties sezonas trešajam posmam – Portugāles WRC rallijam. Salīdzinot ar Meksikas posmu, kurā uz starta izgāja tikai 24 ekipāžas, Portugālē uz starta stāsies 75 ekipāžas, no kurām 15 pārstāvēs WRC klasi, bet 17 ekipāžas startēs PWRC klasē. Debiju šajā rallijā piedzīvos „Mini”, kas rallijā piedalīsies ar divām „Mini Cooper S2000″ automašīnām. Trijās dienās pilotiem būs jāveic 17 ātrumposmi, kas kopā sastādīs 385 kilometrus. Jāatzīmē, ka pēdējais posms, kura garums būs 31 kilometrs, būs „Power Stage” ātrumposms.

„Šis būs grūts rallijs, jo daudzi līkumi ir nepārredzami un viltīgi,” atzīst Miko Hirvonens, kurš pagājušajā gadā Portugāles rallijā izcīnīja ceturto vietu. „Ceļa segums ir ciets un ass, tāpēc lielu lomu spēlēs riepu izvēle, it sevišķi, ja gaisa temperatūra būs ļoti augsta. Joprojām apgūstu šo mašīnu. Katrreiz, kad stūrmanis man nolasa līkumu, cenšos saprast, ar kādu ātrumu to var izbraukt.”

Jari Mati Latvalam līdz šim Portugāles rallijā nav veicies diez ko labi, jo pilots divus gadus pēc kārtas šeit piedzīvojis avārijas. „Šis ir visgrūtākais grants rallijs šajā sezonā,” saka Latvala. „Ceļi šauri ar daudz nepārredzamiem līkumiem. Ļoti tuvu ceļa malai ir gan akmeņi, gan koki, kas nozīmē, ka nevar braukt lielā sānslīdē un griezt līkumus.”

„”Citroen” vienmēr šajā rallijā ir pārspējis savus pretiniekus,” saka Sebastians Loebs. „Ja laika apstākļi būs labi, tad mēs redzēsim, cik kurš patiesībā ir ātrs. Šajā rallijā ir apkopotas visas tās grūtības, kas ir citos posmos. Mūsu mērķis ir braukt tāpat kā Meksikā, kas nozīmē – uzvarēt.”

Uz labu rezultātu šeit cer arī Peters Solbergs. „Man ļoti patīk Portugāles rallija ātrumposmi,” saka norvēģis. „Tie ir ātri un tehniski, kas domāti tieši man. Nesen veicām vienu testu dienu, kas mums deva daudz vērtīgas informācijas. Meksikā secinājām, ka varam braukt ātri, tāpēc ceru uz labu rezultātu arī Portugālē.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *