Ričards: Esam kļuvuši daudz spēcīgāki

Info: swrt.com
Foto: ewrc.cz

Pēc sešu nedēļas garas pauzes atsāksies WRC rallija sezona. Un atsāksies tā ar vienu no slavenākajiem rallijiem visā WRC kalendārā – Somijas ralliju, kurā no „Subaru” komandas tiek gaidīti augsti sasniegumi.

„Subaru World Rally Team” komandas ekipāžai Peteram Solbergam/Filam Milsam Somijas rallijā pieder viens vērā ņemams rekords – Ouninpohjas ātrumposmā viņiem pieder absolūtais ātruma rekords, jo šo ātrumposmu viņi veica ar vidējo ātrumu 130 (!) km/h. Šogad lielo ātrumu un drošības apvērsumu dēļ šis ātrumposms nebūs, taču kopā ņemot, Somijā tik un notiks gada ātrākais rallijs. Kā apliecinājumu tam var minēt pagājušā gada uzvarētāja Markusa Gronholma vidējo ātrumu Somijas rallijā – 121,8 km/h.

„Subaru” komanda šajā rallijā startēs ar divām ekipāžām – ar piekto numuru trasē dosies Solbergs, bet ar sesto Kriss Atkinsons, kurš kopvērtējumā pagaidām ieņem augsto ceturto vietu.

Labākie rezultāti Somijas rallijā pieder Solberga ekipāžai, kura šeit ir finišējusi gan ceturtajā, gan trešajā, gan arī otrajā vietā.

Optimistisks pirms gaidāmā rallija ir „Subaru” komandas šefs Deivids Ričards, apgalvojot, ka šogad viņi būs daudz spēcīgāki, nekā iepriekšējos gados. „Somijas rallijs ir viens no klasiskākajiem un populārākajiem rallijiem. Ceru, ka Solbergs un Atkinsons būs ātri ar jauno Subaru modeli, jo tas ir piemērots tāda tipa ceļiem. Mūsu darbs kopš Turcijas rallija ir bijis ļoti auglīgs, un esmu pārliecināts, ka Somijā mēs būsim ļoti spēcīgi.”

„Somijas rallijs ir ļoti labs rallijs, un šeit mēs esam izcīnījuši labus rezultātus,” saka Solbergs. „Šis nav no tiem vieglākajiem rallijiem, bet man tas ir ļoti piemērots. Ātrs, plūstošs, nepārredzami tramplīni, un tik daudz traku fanu. Ceru, ka mums izdosies finišēt labā pozīcijā. Kopš Turcijas rallija komanda ir smagi strādājusi un var redzēt, ka mēs virzāmies uz priekšu.”

Arī Atkinsons apgalvo, ka pēc Turcijas rallija ar jauno modeli ir strādāts ļoti daudz. „Pēc Turcijas rallija esam piedalījušies vairākos testos, tāpēc ceru, ka būsim pavirzījušies uz priekšu. Somijas rallijs ir ļoti riskants, un, lai sasniegtu labu rezultātu, jābrauc ātri no paša starta līdz finišam. Pagājušajos gados esam redzējuši vairākus interesantus dueļus, tāpēc ceru, ka šoreiz arī mēs tajos varēsim iejaukties. Te ir jūtams liels fanu atbalsts, un šis ir viens no maniem mīļākajiem rallijiem. Tas viennozīmīgi ir rallijs, kurā ikviens pilots grib uzvarēt.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *