Pirmajā dienā Zviedrijā dominē Ford

Info: wrc.com
Foto: rallye-info.com

Šodien tika aizvadīta pirmā Zviedrijas WRC rallija diena, kur ātrāko laiku uzrādīja „Ford” komandas pilots Jari-Mati Latvala. Otrais ātrākais šodien bija norvēģu braucējs Henings Solbergs, bet trešais Miko Hirvonens.

Jau pirmajā ātrumposmā ātrāko laiku uzrādīja Latvala, kurš par trīs sekundēm apsteidza savu komandas biedru Hirvonenu. Augstajā trešajā vietā ierindojās norvēģu pilots Mads Ostbergs (Subaru Impreza WRC 06). Jau otrajā ātrumposmā neveiksme piemeklēja austrālieti Krisu Atkinsonu, kurš izlidoja no trases un ieskrēja kupenā. Lai tiktu atpakaļ trasē, viņam bija nepieciešamas 15 minūtes, kas beigās kopvērtējumā sportistu atsvieda uz pašām beigām. „Ātrumposmā piedzīvojām avāriju. Aizķērām kupenu un izlidojām no trases. Ar mašīnu viss ir kārtībā, taču zaudējām ļoti daudz laika,” saka Atkinsons.

Taču tad nāca ceturtais ātrumposms, kas neveiksmīgs bija daudziem pilotiem. Vispirms kūleni uzmeta čempionāta kopvērtējuma līderis Loebs, kurš līdz ar to šajā ātrumposmā zaudēja gandrīz četras minūtes. Tāpat avāriju šajā ātrumposmā piedzīvoja igaunis Āva. Viņš turpināja braukt, un finišā līderim zaudēja vairāk par septiņām minūtēm. Arī šajā ātrumposmā uzvarēja Latvala, kurš par 16 (!) sekundēm apsteidza Hirvonenu.

Atgriežoties servisa parkā, „Citroen” komanda pieņēma lēmumu, ka Loebs vairs šodien nebrauks, jo izrādās, ka bojājumi mašīnai esot nedaudz nopietnāki nekā sākumā likās. Taču ir zināms, ka rīt Loebs startēs pēc Superrally sistēmas, taču saprotams, ka uz augstu rezultātu viņš vairs nevar cerēt. Pēc servisa parka piloti devās veikt jau no rīta brauktos trīs ātrumposmus. Pēc piektā ātrumposma finiša gandrīz visi piloti atzina, ka braukt esot bijis ļoti grūti, jo vairs nav sniega, bet gan dubļi. „Ļoti daudz dubļu,” saka Peters Solbergs. „Ļoti grūti pabraukt, tāpēc jābūt uzmanīgiem.” Lai arī šajā ātrumposmā atkal uzvarēja Latvala, pats pilots par to bija ļoti pārsteigts. „Kas par fantastisku laiku! Es braucu saudzējošā režīmā, lai taupītu riepas…”

Arī dienas priekšpēdējā ātrumposmā nekas nemainījās un uzvaru izcīnīja Latvala, tādejādi triumfējot visos sešos šīs dienas garajos ātrumposmos. Pēdējā Superspeciālajā ātrumposmā uzvaru izcīnīja Galli. Ja pēc septītā ātrumposma otrajā vietā bija Hirvonens, tad pēc pēdējā viņš atkrita uz trešo vietu, jo ekipāža nopelnīja 10 sekunžu sodu un tagad par 1,9 sekundi atpaliek no Heninga Solberga.

Zviedrijas rallija pirmās dienas rezultāti:

 1. J.-M. Latvala 1:03:33,3
 2. H.Solbergs +56.3
 3. M.Hirvonens +58,2
 4. Dž.Galli +1:02,0
 5. P.Solbergs +1:45.2
 6. M.Ostbergs +2:15,1
 7. M.Vilsons +2:59.6
 8. T.Gardmeisters +3:21,6
  —————————–
  15. J.Ketomā +6:21.8
  18. D.Sordo +7:00,2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *