Piloti gatavi vienam no skaistākajiem rallijiem pasaulē

Info: wrc.com
Foto: rallye-info.com

Jau rīt Jaunzēlandē pasaules ātrākie rallija braucēji stāsies uz starta, lai sacenstos kārtējā WRC posmā. Pagājušajā reizē šeit ātrākais bija Sebastians Loebs, kurš arī šogad alkst uzvarēt.

Līdz šim Janzēlandes rallijā vislabāk klājies Markusam Gronholmam, kurš šeit ir uzvarējis piecas reizes. No šī brīža braucējiem vienu reizi te nepārspēts palika norvēģis Peters Solbergs, bet divas reizes ātrākais ir bijis Loebs. “Sezonas sākums mums ir aizritējis ļoti veiksmīgi,” saka Sebastians Loebs. “Līdz šim Jaunzēlandes rallijā esmu uzvarējis divas reizes, taču esmu piesardzīgs, jo konkurenti šeit vienmēr ir bijuši ātri. Taču kopumā esmu gatavs rallijam un cīņai par uzvaru.”

Liela priekšrocība nesen bija Peteram Solbergam, kurš Jaunzēlandē aizvadīja vienu testu dienu, kamēr pārējie vadošie piloti (ražotāju komandu pirmā klase, kamēr P.Solbergs skaitās ražotāju komandu otrajā klasē – aut.) pēc FIA noteikumiem testus veikt te nedrīkstēja. ”Šie testi notika pa līdzīgiem ceļiem, pa kādiem būs jābrauc šajā rallijā. Mēs nebraucām daudz, jo galvenais bija pārliecināties, vai automašīnas regulējumi ir īstie. Neuzskatu, ka mums tagad būs lielas priekšrocības salīdzinājumā ar pārējiem braucējiem, kuri pirms Jaunzēlandes rallija Eiropā aizvadīja nopietnākus testa braucienus pa līdzīgiem ceļiem.”

Pēdējais laiks, lai iesaistītos cīņā par titulu, ir Miko Hirvonenam, kuram pēdējie ralliji nav izdevušies diez ko labi (4. vieta Meksikā, 20. vieta Jordānijā un 3. vieta Turcijā – aut.). Šobrīd somu sportists Loebam zaudē 41 punktu, taču viss vēl nav beidzies. “Esmu priecīgs atgriezties Jaunzēlandē,” atzīst Miko Hirvonens. “Kad šeit sāku braukt, tad saprotu, kāpēc šis rallijs, tāpat kā Somijas, ir mans mīļākais posms. Ātrumposmi te ir ātri, gludi. Man patīk tas, ka šis ir garāks rallijs nekā citi (gandrīz 400 kilometri – aut.). “

”Jaunzēlandē būs daudz grūtāks rallijs nekā Turcijas posms, jo tas mums, salīdzinot ar citiem pilotiem, būs jauns rallijs,” saka Sebastians Ogērs. “Taču es nevaru vien sagaidīt, kad varēšu braukt. Uzskatu, ka Jaunzēlandes rallija ātrumposmi ir paši labākie pasaulē, tāpēc domāju, ka šis rallijs man patiks.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *