Peters Solbergs varētu aizvadīt atsevišķus WRC posmus

Lai gan Peters Solbergs jau pirms kāda laika apstiprināja palikšanu pasaules rallijkrosa čempionātā, sportists neizslēdz, ka šogad varētu aizvadīt vairākus posmus arī pasaules rallija čempionātā.

Pēdējos divus gadus Solbergs ar savu komandu PSRX veiksmīgi startē rallijkrosa vadošajā klasē “SuperCar”. Ar pašu sagatavotu “Citroen DS3” automobili viņš bija viens no ātrākajiem jau 2013. gadā, kad čempionātam vēl bija “Eiropas” statuss, bet 2014. gadā pasaules čempionāta pirmajā sezonā jau tika izcīnīts tituls.

2003. gadā viņš kļuva par WRC čempionu, tomēr šajās sacīkstēs nav braucis kopš 2012. gada. Ik pa laikam Solbergs izsakās, ka gribētu atgriezties, tomēr norāda, ka tas nav vienkārši izdarāms. Pirms dažiem mēnešiem norvēģis pat apgalvoja, ka pamestu rallijkrosu, ja izdotos nodrošināt budžetu 2015. gada WRC sezonai, tomēr tas nenotika. Taču viņš būtu gatavs nobraukt vismaz dažus rallijus, tiesa, ar īpašiem nosacījumiem.

“Tas varētu notikt,” stāsta Solbergs. “Es varētu atgriezties uz pāris posmiem, tomēr tikai ar spēcīgu komandu. Ja vien man būs iespēja veikt kārtīgus testus, viss būs labi izplānots un tā nebūs vienkārši starta saraksta aizpildīšana, esmu tam gatavs. Rallijkrosā mums ir gana daudz zirgspēku, lai es varētu veiksmīgi startēt arī WRC, tomēr tas prasa lielu plānošanu un darbu kopā ar stūrmani, lai viss būtu pareizi.”

Pērn Solbergs kļuva par pirmo braucēju vēsturē, kam izdevies uzvarēt divos dažādos FIA pasaules čempionātos. Šogad viņa mērķis ir aizstāvēt pasaules rallijkrosa čempiona titulu.

“Mans plāns 2015. gadam ir aizstāvēt savu titulu,” viņš atzīst. “Tas ir garantēts, ka šis uzdevums būs grūts, taču mums ir labs un attīstīts plāns, kā to paveikt. Turklāt pagājušajā gadā izcīnītā zelta medaļa mani ir padarījusi vēl izsalkušāku pēc panākumiem.”

Info un foto: crash.net

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *