Pēc Portugāles rallija pirmās dienas vadībā Ogērs

Info: wrc.com
Foto: ewrc.cz

Pirmā Portugāles rallija diena ir aizvadīta, pēc kuras pārliecinošā vadībā atrodas “Citroen Junior” komandas pilots Sebastians Ogērs, kuram seko Dani Sordo.

Piektdien piloti savu meistarību apliecināja xuperspeciālajā ātrumposmā, kurā ātrākais bija soms Miko Hirvonens. Protams, rezultāti šeit bija ļoti blīvi, jo, piemēram, Kimi Raikonens, kurš uzrādīja tikai devīto ātrāko laiku, Hirvonenam zaudēja 1,7 sekundes.

Īstā cīņa sākās vakar, kur pilotiem bija jāveic seši pagari ātrumposmi. Dienas pirmajā posmā ātrākais bija Dani Sordo, kuram bija teicama starta pozīcija, kamēr pārējie piloti bija spiesti attīrīt trasi. Nākamajos divos posmos ātrākais jau bija Ogērs, kurš arī izvirzījās rallija vadībā. “Nav labi,” atzīst Loebs. “Otrais un trešais posms bija ļoti slidens. Biju spiests attīrīt trasi.”

Likās, ka pēc servisa parka Loebs varētu sākt ķert sev priekšā esošos braucējus, taču Ogērs un Sordo turpināja būt ātri. Visos trijos nākamajos posmos ātrāko laiku uzrādīja Ogērs, kurš kopvērtējumā pārsvaru pār Sordo palielināja līdz 26 sekundēm. Likās, ka dienas pēdējā posmā nedaudz tempu samazināja P.Solbergs, kurš no trešās vietas atkrita uz piekto, taču patiesais iemesls bija caura riepa: “Pārsitām aizmugurējo labo riteni. Stratēģija rītdienas ātrumposmiem – braukšana par 110%”. “Šī bija laba diena. Arī mašīna bija perfekta, taču rīt būs jauna diena,” lakonisks savos komentāros bija Ogērs.

SWRC klasē līderis ir soms Jari Ketomā, kuram seko Nasers Al-Atijahs. Trešais ir Pers-Gunars Andersons. Pārliecinoši ātrākais “Pirelli Star Driver” klasē ir igaunis Ots Tanaks, kurš kopvērtējumā ieņem 21. vietu, bet N4 klasē – astoto.

Rīt, rallija otrajā dienā, pilotiem būs jāveic vēl seši posmi.

Rezultāti pēc pirmās dienas

1.

S.Ogērs

Citroen C4 WRC

1:20:34.4

2.

D.Sordo

Citroen C4 WRC

+26.6

3.

S.Loebs

Citroen C4 WRC

+44.8

4.

M.Hirvonens

Ford Focus RS WRC 09

+46.9

5.

P.Solbergs

Citroen C4 WRC

+49.9

6.

J.M.Latvala

Ford Focus RS WRC 09

+1:02.8

7.

H.Solbergs

Ford Focus RS WRC 08

+1:20.7

8.

M.Vilsons

Ford Focus RS WRC 08

+1:54.6

9.

M.Ostbergs

Subaru Impreza WRC 08

+2:37.3

10.

K.Raikonens

Citroen C4 WRC

+3:18.1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *