Pēc pirmās dienas vadībā Loebs

Info: wrc.com
Foto: rallyireland.org

Par Īrijas rallija līderi pēc pirmās dienas ir kļuvis “Citroen” komandas pilots Sebastians Loebs, kurš par 11 sekundēm apsteidz Daniju Sordo.

Pirmajos divos šīs dienas ātrumposmos ātrākie bija abi „Citroen” komandas piloti. Otrajā posmā uzvarēja Sebastians Loebs, kurš par trīs sekundēm apsteidza savu komandas biedru Daniju Sordo, bet par sešām Markusu Gronholmu. Ceturtais palika Miko Hirvonens, kurš uzvarētājam zaudēja deviņas sekundes. Nākamajā trešajā ātrumposmā ātrākais jau bija Sordo, kurš par 2,4 sekundēm apsteidza Gronholmu, bet par 3,5 sekundēm Loebu.

Ceturto ātrumposmu Gronholms iesāka ļoti ātri, un pēc pirmajiem četriem kontrolpunktiem viņa pārsvars pār Loebu bija sasniedzis jau astoņas sekundes. Likās, ka Gronholms kopvērtējumā noķers un apsteigs Loebu, taču nepilnus divus kilometrus pirms ātrumposma beigām viņš piedzīvoja avāriju. Rezultātā abi sportisti tika nogādāti slimnīcā, lai rūpīgāk pārbaudītu viņu veselības stāvokli, taču, kā vēlāk izrādījās, braucējiem nekas nopietns nekaišot.

Sestajā ātrumposmā atkal uzvarēja Loebs, kurš savu pārsvaru pār Sordo palielināja jau līdz 8 sekundēm, bet uz trešo vietu pakāpās soms Jari-Mati Latvala.Septītajā ātrumposmā ātrākais bija Sordo, kurš Loebam atvinnēja 1,5 sekundes.

Astotajā ātrumposmā uzvarēja Loebs, kopvērtējumā savu pārsvaru pār Sordo palielinot līdz 10 sekundēm. Trešo vietu saglabāja Latvala, apsteidzot Hirvonenu par 12 sekundēm. Šajā ātrumposmā avāriju piedzīvoja Henings Solbergs, kurš vienā no līkumiem ieskrēja kokā.

Dienas priekšpēdējā ātrumposmā teicams starts padevās Sordo, kurš uzreiz par septiņām sekundēm apsteidza savu komandas biedru Loebu.

Jāatzīmē, ka pirmā diena neveiksmīga bija visām trim „Subaru” markas automašīnām. Vispirms Solbergam sākās problēmas ar automašīnas dzinēju, kas neļāva uzrādīt labākus rezultātus. Ceturtajā ātrumposmā avāriju piedzīvoja Kriss Atkinsons, taču viņš turpina sacensības, līderim zaudējot gandrīz 25 sekundes. Arī Havjērs Pons avarēja, iebraucot stabā, kā rezultātā viņa „Subaru” zaudēja eļļu.

Pēdējā ātrumposmā nekas nemainījās un atkal ātrākais bija Loebs, kurš atspēlēja Sordo iepriekšējā posmā zaudēto, un dienu pabeidza ar 11 sekunžu pārsvaru. Stabilā trešajā vietā turas somu sportists Latvala, kurš Loebam tagad zaudē 1 minūti un 28 sekundes.

Irijas rallija rezultāti pēc pirmās dienas:
1. S.Loebs 1:33:15.9
2. D.Sordo +11,2
3. J.-M.Latvala +1:28.4
4. M.Hirvonens +1:28.4
5. P.Solbergs +2:19.2
6.M.Štols +4:41.9
7. M.Vilsons +6:45.4
8. G.Makeils +7:59.8

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *