P.Solbergs ar Peugeot brauks Montekarlo IRC rallijā

Info: autosport.com
Foto: pettersolberg.com

Kļuvis zināms, ka norvēģu rallija braucējs Peters Solbergs janvāra beigās piedalīsies 2011. gada sezonas pirmajā ”Intercontinental Rally Challenge” (IRC) posmā, kurš norisināsies Montekarlo.

Šobrīd vēl nav zināmi P.Solberga plāni nākamajai 2011. gada sezonai, taču norvēģis atzinis, ka labprāt turpinātu braukt WRC rallijā. Līdz šim P.Solbergs IRC rallijā nebija startējis, taču nesen „Citroen” šefs Olivjē Kesnesls piedāvāja P.Solbergam startēt leģendārajā rallijā, kur P.Solberga rīcībā būtu „Peugeot 207 S2000” automašīna.

„Biju ļoti pārsteigts, ka Kesnels sazinājās ar mani un piedāvāja iespēju startēt Montekarlo IRC rallijā,” atzīst norvēģis. „Protams, ka piekritu. „Peugeot” rūpnīcas komanda, lai izcīnītu labu rezultātu, nolēma nolīgt mani. Man tas nozīmē vairāk nobrauktu kilometru un jauna pieredze, jo pirms tam nebiju braucis IRC rallijā. Daži posmi tiešraidē tiks pārraidīti TV, tāpēc tas būs aizraujoši. Šī ir tikai viena rallija vienošanās, jo man nav nākotnē plānu braukt IRC seriālā. Joprojām gribu braukt WRC un cīnīties par čempiontitulu 2011. gadā.”

Atgādināsim, ka šogad Montekarlo IRC rallijā uz starta ar „Ford Fiesta S2000” automašīnu izgāja soms Miko Hirvonens, kurš arī izcīnīja uzvaru. Jāatzīmē, ka Montekarlo rallijam nākamgad būs apaļa jubileja (100 gadi), tāpēc rallija organizatori septembrī paziņoja, ka, ņemot vērā šo jubileju, dalībnieki šim posmam varēs pieteikties par velti (maksimālais dalībnieku skaits – 100 ekipāžas). Taču izrādās, ka interese par šo ralliju esot milzīga, jo kopā šim rallijam bija pieteikušās vairāk par 200 ekipāžām, tādējādi daudziem pilotiem rallija organizatori būs spiesti atteikt.

Lai arī vēl nav skaidrs galīgais dalībnieku sastāvs, savas kandidatūras šim rallijam ir pieteikuši tādi braucēji kā Stefans Sarazēns, Gajs Vilkss, Andreass Mikelsens, Tonijs Gārdemeisters, Juho Hanninens, Jans Kopeckis, Sebastiana Loeba stūrmanis Daniels Elena un daudzi citi spēcīgi braucēji. Nesen parādījās informācija, ka, iespējams, šajā rallijā varētu braukt arī Kimi Raikonens, franču rallija leģendas Didjē Oriols un Fransuā Delekūrs, taču šobrīd par šo sportistu plāniem vairāk nekas nav zināms. Atliek tikai gaidīt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *