Ožjē Vācijā izcīna 30. uzvaru WRC karjerā

“Volkswagen” komandas ekipāžām izcīnot pirmās trīs vietas un Sebastjēnam Ožjē gūstot 30. uzvaru karjerā, svētdien Vācijā noslēdzās pasaules rallija čempionāta (WRC) devītais posms “ADAC Rallye Deutschland 2015”.

Ožjē vadību Vācijā pārņēma jau pirmajā ātrumposmā, to zaudējot vien uz neilgu laiku piektdienas priekšpusdienā, kad uz pirmo pozīciju bija pacēlies viņa komandas biedrs Jari-Mati Latvala. Sestdien Ožjē pārsvaru izdevās palielināt jau līdz vairāk nekā pusminūtei un svētdien atlikušajos četros ātrumposmos francūzim atlika vairs tikai nepieļaut rupjas kļūdas un finišēt.

Līdz šim vienīgo reizi Vācijā Ožjē bija uzvarējis 2011. gadā, vēl startējot “Citroen” komandā. Šī viņam ir 30. uzvara karjerā pasaules rallija čempionāta WRC klasē.

Latvala, nespēdams turēt Ožjē tempu, finišēja otrais. Lai gan pēdējā dienā soms mazliet spēja pietuvoties, tas nekādā veidā neapdraudēja Ožjē līderpozīciju. Andreass Mikelsens, no abiem komandas biedriem atpalikdams ievērojami, izcīnīja trešo vietu.

“Hyundai” komandas braucēji Danijs Sordo un Tjerī Noivils bija labākie no pārējiem, finišējot ceturtajā un piektajā vietā. Daudz neatpalika arī Elfins Evanss (“M-Sport”) un Madss Ostbergs (“Citroen”), bet astotais finišeja Ots Tanaks (“M-Sport”). Igaunis sestdien piedzīvoja avāriju, taču spēja ralliju turpināt.

Devītais finišēja “Hyundai” trešais pilots Heidens Padons, bet pirmo desmitnieku WRC debijā noslēdza “Citroen” pārstāvis Stefans Lafevrs.

WRC2 klasē vairāk nekā pārliecinoši, atgriežoties pasaules čempionātā pēc ilgāka pārtraukuma, guva čehs Jans Kopeckis no “Skoda” komandas. Tuvāko sekotāju Eriku Kamili viņš pārspēja par iespaidīgām 4 minūtēm, trešajā vietā atstājot Kventinu Žordano.

Desmitais pasaules rallija čempionāta posms notiks no 11. līdz 13. septembrim Austrālijā.