Ožjē uz Jaunzēlandes ralliju atgriezīsies pasaules čempionātā

Foto: Rally Cow

Titulētais franču pilots Sebastjēns Ožjē paziņojis, ka mēneša beigās piedalīsies Jaunzēlandē gaidāmajā pasaules rallija čempionāta posmā. Tās viņam būs pirmās WRC sacīkstes pēc jūnijā aizvadītā posma Kenijā.

Šogad Ožjē vairāk pievērsies laika pavadīšanai ar ģimeni, tāpat gada pirmajā pusē aktīvi startēja izturības sacensībās, piedaloties arī Lemānas 24 stundu braucienā. Tajā pašā laikā viņš pilnībā nav aizgājis no rallija un šosezon piedalās atsevišķos posmos “Toyota” komandas sastāvā. Tiesa gan, uzvaras pagaidām Ožjē nav guvis – tuvu tai viņš bija Montekarlo rallijā, pirms pārsita riepu un palika otrais, pēc tam tika piedzīvota avārija Portugālē un, pēc pārdurtas riepas, ieņēma ceturto vietu Safari rallijā.

Jaunzēlandes rallijs ir viens no retajiem WRC posmiem, kuros Ožjē savā karjerā nekad nav uzvarējis, lai gan 2010. gadā, kad tur startēja vienīgo reizi, bija tuvu tam.

“Jaunzēlandes posms šogad bija to sacensību saraksta augšgalā, kurās gribēju piedalīties,” stāsta Ožjē. “Iepriekš tajā esmu startējis tikai vienreiz. Pats par sevi rallijs ir ļoti skaists, tur ir vieni no labākajiem rallija ceļiem pasaulē, un es mīlu šīs zemes daudzveidīgo un skaisto dabu. Ir grūti atgriezties 2010. gadā, jo toreiz vēl biju ceļā uz savu pirmo uzvaru. Tas sportista karjerā vienmēr ir ļoti svarīgs pavērsiena punkts. Toreiz man veicās, ka trīs nedēļas vēlāk Portugālē ieguvu pirmo uzvaru, tāpēc nebija jāgaida ilgi.”

Ožjē licis skaidri noprast, ka grib cīnīties par uzvaru: “Jaunzēlandē man ir nenokārtotas darīšanas, un tas ir vēl viens iemesls, lai tur atgrieztos. Lai gan nestartēju pilnu sezonu, paredzu, ka būšu konkurētspējīgs. Ceru, ka nākotnē vēl gūšu ne vienu uzvaru vien.”

Šobrīd līdz WRC sezonas beigām atlikušas vēl četras sacīkstes. Nākamās norisināsies jau šajā nedēļas nogalē Grieķijā, bet Jaunzēlandes rallijs tiks aizvadīts no 29. septembra līdz 2. oktobrim. Šogad tas kalendārā atgriezies pēc desmitgades pārtraukuma.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com