Ožjē pēc Lēba kļūdas kļūst par Montekarlo rallija līderi

Sebastjanam Lēbam piedzīvojot nelielu avāriju, par Montekarlo rallija līderi piektdien kļuvis Sebastjans Ožjē.

Vēl pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem Lēbs sacensībās atradās 13 sekundes priekšā Ožjē, taču jau šodien pirmajā ātrumposmā pieredzējušākais no francūžiem pārsvaru palielināja līdz 28 sekundēm. Pirmā drāma notika piektajā ātrumposmā, kad nepareizas riepu izvēles dēļ Lēba pārsvars saruka līdz 3 sekundēm.

Turpinājumā Lēbs mazliet atrāvās, tomēr septītajā ātrumposmā cieta neizdevīgās zemās starta vietas dēļ, jo ceļus klāja ledus, kā rezultātā Ožjē pārņēma vadību. Cenzdamies atgūt līdera godu, Lēbs dienas noslēdzošanā ātrumposmā uztriecās akmenim, salaužot piekari. Tika zaudētas 6 minūtes, taču sportists tika līdz finišam, kā rezultātā pēc pirmās dienas ir desmitais.

Tikmēr Ožjē šajā brīdī nonāca ļoti pārliecinošā vadībā, jo viņa pārstāvētās “Volkswagen” komandas otrs pilots Jari-Mati Latvala ir otrais, bet atpaliek jau 1 minūti un 45 sekundes. Savukārt jau 2 minūtes un 34 sekundes zaudē komandas trešais braucējs Andreass Mikelsens, kurš pacēlies uz trešo vietu.

Pēdējais piektdienas ātrumposms “Citroen” komandai izvērtās dramatisks, jo neveiksme piemeklēja ne tikai Lēbu. Arī Kriss Mīke, kuram tobrīd bija izredzes pakāpties uz pirmo trijnieku, salauza piekari.

Tas izdevību pacelties līdz ceturtajai pozīcijai deva igaunim Otam Tanakam, kurš turklāt turpina cīņu par pjedestālu, jo vien 10 sekundes zaudē Mikelsenam. Pārāk tālu neatpaliek arī “Citroen” braucējs Madss Ostbergs, kurš ir piektais un no Tanaka atpaliek 17 sekundes.

Vairākos ātrumposmos piektdien ātrākais bija Roberts Kubica, kurš gan jau ceturtdien zaudēja daudz laika dēļ problēmām ar elektrību. Toties pēdējā dienas ātrumposmā bijušais F1 pilots divas reizes izbrauca no trases – vienā gadījumā talkā nāca skatītāji, bet otrajā viņš pārdūra riepu.

Montekarlo rallija rezultāti pēc 8. ātrumposma:

1. Sebastien Ogier (Volkswagen), 1:52:07.4
2. Jari-Matti Latvala (Volkswagen), +1:45.4
3. Andreas Mikkelsen (Volkswagen), +2:34.8
4. Ott Tanak (Ford), +2:44.4
5. Mads Ostberg (Citroen), +3:02.9
6. Elfyn Evans (Ford), +3:15.2
7. Thierry Neuville (Hyundai), +3:29.9
8. Daniel Sordo (Hyundai), +4:03.0
9. Martin Prokop (Ford), +4:59.6
10. Sebastien Loeb (Citroen), +6:08.7

Info un foto: autosport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *