Ožjē: “Nepieciešamas pārmaiņas, jo nevienam WRC vairs neinteresē”

Foto: Vladislav Maschl

Franču pilots Sebastjēns Ožjē emocionāli atzinis, ka pasaules rallija čempionātam nepieciešamas lielas pārmaiņas, lai tas atgūtu cieņu gan līdzjutēju, gan sportistu un autoražotāju acīs. Nesen līdzīgi izteicās arī Tjerī Noivils.

Pēdējos gados daudz tiek runāts par to, ka WRC čempionātam nepieciešamas būtiskas pārmaiņas, lai tas atgūtu kādreizējo spožumu, spētu piesaistīt vairāk līdzjutēju un autoražotāju, kas vēlētos startēt ar savām komandām.

“Mūsu tagadējos noteikumos ir daudz lietu, kam ir nenozīmīga jēga,” saka Ožjē. “Tā vienkārši ir. Domāju, ka jebkurš arvien vairāk un vairāk piekrīt, ka visam čempionātam ir nepieciešama dziļa pārdomāšana, jo viss iet uz leju. Arī Tjerī to teica. Nevienam īsti vairs neinteresē WRC. Tas bija ļoti sen, kad es izvēlējos ralliju ģimenes vietā. Tagad tituls rallijā man vairs nenozīmē neko daudz. Tam ir daudzi iemesli.”

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) šobrīd ir uzsākusi sarunas ar WRC braucējiem, lai spriestu par čempionāta nākotni un uzlabojumiem. Pirms Sardīnijas posma ar sportistiem tikās FIA braucēju komisijas viceprezidents Peters Solbergs un pirmās atsauksmes ir pozitīvas.

“Potenciāls šeit ir,” atzīst Ožjē. “Ir daudz fanu, kas mīl šo sporta veidu, bet, ja godīgi, ir daudzi aspekti, kas cilvēkus sarūgtina. Piemēram, sacīkšu nedēļas nogalēs mums jātērē laiks, lai ietu pie tiesnešiem stulbu iemeslu dēļ, kamēr visa uzmanība būtu jāvelta svarīgākām lietām.”

Pirms neilga laika WRC pilots Noivils, kurš uzvarēja Sardīnijas rallijā, izteicās, ka šobrīd pasaules rallija čempionāts sasniedzis kritisko punktu.

“Esmu rallijā ilgu laiku, man ir liela pieredze,” sacīja Noivils. “Personīgi es uzskatu, ka “Covid” deva WRC lielu triecienu. Pirms tam, es teiktu, vēl bija samērā labi, bet pēc tam viss sāka iet lejup. Ir sajūta, ka neviens īsti neapzinās, cik drastiski tas ir. Bet kā braucējs es to izjūtu mediju uzmanības ziņā, spēju to sajust Beļģijā. Nevienam WRC vairs īsti neinteresē. Jūtu, ka ražotāju iesaiste vairs nav tāda kā agrāk. Daudz kas dod sajūtu, ka uz to ir jāreaģē. Mēs redzam, ka “Formula 1” un “MotoGP” veic izmaiņas, bet rallijā nekas nemainās. Dzīvojam laikā, kad neviens vairs negrib sekot, kā mašīnas brauc caur mežu. Jā, tas ir skatāmi, kad skaties klātienē, bet, vērojot sacensības televīzijā, tas vairs nav tas. Neesmu teicis, ka kāds ražotājs grib aiziet, bet tas, ka neviens jau gadiem nav ieradies, jau ir fakts.”

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com
www.motorsport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *