Ožjē dienas noslēgumā kļūst par Austrālijas rallija līderi

Piektdien tālajā Austrālijā tika aizvadīta WRC sezonas desmitā posma atklāšanas diena. Ilgu laiku pirmajā pozīcijā turējās “Citroen” pilots Kriss Mīke, taču dienas pašā izskaņā uz pirmo vietu pakāpās Sebastjans Ožjē no “Volkswagen” komandas.

Pēc aizvadītiem astoņiem ātrumposmiem situācija Austrālijas rallija kopvērtējumā ir ļoti sasprinta – Ožjē tikai par 0.4 sekundēm šobrīd apsteidz komandas biedru Jari-Mati Latvalu, bet 3,5 sekundes aiz līdera seko trešais “Volkswagen” pārstāvis Andreass Mikelsens. Mīke dienas izskaņā no pirmās pozīcijas noslīdēja uz ceturto, taču no Ožjē šobrīd atrodas tikai 4,1 sekundes atstatumā, kamēr Miko Hirvonens no “M-Sport” vienības ir piektais, tikai 7,9 sekundes aiz līdera.

Ožjē uzvarēja pirmajā dienas ātrumposmā, taču tad abos nākamajos ātrākais bija Mīke, pārņemot vadību sacensībās tieši pirms servisa parka apmeklējuma. Pēcpusdienā sekoja vēl pieci ātrumposmi. Tajos dominēja “Volkswagen” braucēji – divos ātrākais bija Latvala, bet trīs reizes labāko laiku uzrādīja Ožjē.

Lielākās pārmaiņas notika pēdējo divu superspeciālo ātrumposmu laikā. Mīke pirmo vietu pazaudēja pēc pirmā no tiem, kad vispirms vadībā nokļuva Latvala, bet, distanci veicot otro reizi, pirmo vietu jau pārņēma Ožjē.

Kamēr pirmais piecinieks pašlaik iekļaujas mazāk nekā 10 sekundēs, līdzīga cīņa notiek par sesto līdz astoto vietu, kur savā starpā cīnās Heidens Padons, Madss Ostbergs un Roberts Kubica, kurš saslīdēja jau pirmajā ātrumposmā. Atpaliekot visai ievērojami, devītajā pozīcijā seko Elfins Evanss.

Iepriekšējā WRC posma uzvarētājam Tjerī Noivilam šis rallijs sācies neveiksmīgi, jo “Belligen” ātrumposmā pret akmeni salauztas piekares dēļ, ko nācās labot pārbrauciena laikā, viņš šodien pazaudēja divas minūtes, kā rezultātā šobrīd atkritis uz desmito pozīciju.

WRC2 klasē Jazīds Al-Radži ir 7 sekundes priekšā Naseram Al-Atijam, bet trešajā vietā, 23 sekundes aiz līdera, seko Jari Ketomā. Ots Tanaks jau zaudējis vairāk par 4 minūtēm un ir tikai septītais šajā klasē.

Austrālijas rallija rezultāti pēc 1. dienas:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Sebastien Ogier Volkswagen Polo R WRC 58:05.8
2. Jari-Matti Latvala Volkswagen Polo R WRC +0.4
3. Andreas Mikkelsen Volkswagen Polo R WRC +3.5
4. Kris Meeke Citroen DS3 WRC +4.1
5. Mikko Hirvonen Ford Fiesta RS WRC +7.9
6. Hayden Paddon Hyundai i20 WRC +46.4
7. Mads Ostberg Citroen DS3 WRC +50.3
8. Robert Kubica Ford Fiesta RS WRC +57.6
9. Elfyn Evans Ford Fiesta RS WRC +1:30.5
10. Thierry Neuville Hyundai i20 WRC +2:08.4

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *