Ožjē ar uzvaru Moncas rallijā nodrošina septīto WRC titulu karjerā

Nedēļas nogalē Itālijā notikušajā “Monza Rally” uzvaru izcīnīja “Toyota” komandas pilots Sebastjēns Ožjē, tādā veidā nodrošinot sev uzvaru 2020. gada pasaules rallija čempionāta kopvērtējumā.

Pirms Moncas rallija, kas notika leģendārajā F1 trasē un tās apkaimē, kopvērtējuma vadībā bija cits “Toyota” pilots Elfins Evanss, kuram Ožjē tobrīd zaudēja 14 punktus. Brits sestdien, kad bija jābrauc pa sniegotiem ceļiem, piedzīvoja avāriju, atgriežoties sacīkstēs vien uz pēdējiem trim ātrumposmiem.

Ožjē uzvarēja šajā rallijā un ar astoņu punktu pārsvaru pārspēja Evansu. Viņam šis ir jau septītais tituls karjerā, un visi tie izcīnīti pēdējo astoņu sezonu laikā. Savukārt franču piloti kopumā guvuši jau 16 titulu aizvadīto 17 gadu laikā, ieskaitot Sebastjēna Lēba deviņus panākumus pēc kārtas.

Moncas posmā nepilnas 14 sekundes no uzvarētāja atpalika “Hyundai” pārstāvis Ots Tanaks, kamēr trešajā vietā ierindojās viņa komandas biedrs Danijs Sordo. Čempionātā pērnā gada uzvarētājs Tanaks ieņem trešo vietu, zaudējot Ožjē un Evansam. Tikmēr “Hyundai” sīvā cīņā izdevies uzveikt “Toyota” rūpnīcu komandu ieskaitē.

Lai gan Ožjē sākotnēji bija nolēmis pēc šīs sezonas noslēgt karjeru, ņemot vērā to, ka nenotika tik daudz sacīkšu, kā bija plānots, viņš pieņēma lēmumu vēl vienu sezonu tomēr turpināt startēs “Toyota” sastāvā pasaules rallija čempionātā.

WRC2 klasē Moncas rallijā ar “Citroen” atbalstu startējošais Madss Ostbergs uzveica “Škoda” pārstāvi Pontusu Tidemandu, reizē izcīnot arī 2020. gada titulu. WRC3 klasē ar “Škoda” automašīnām braucošie sportisti ieguva pirmās divas vietas, Andreasam Mikelsenam uzveicot Oliveru Solbergu. Titula gan pienācās “Hyundai” braucējam Jari Hutunenam, kuram pietika ar izcīnītu trešo vietu.

Jau vēstīts, ka Mārtiņa Seska ekipāža sestdien avarēja, līdz ar to zaudēja vadību kopvērtējumā – gan posmā, gan sezonā JWRC ieskaitē uzvarēja Toms Kristensons, kurš balvā ieguvis apmaksātu sezonu WRC3 klasē ar “M-Sport” sagatavotu “Ford Fiesta”.