Nikolajs Grjazins ar “Volkswagen” uzvar Spānijā

Nedēļas nogalē Spānijā aizvadītas rallija sacensības “Rallye Recalvi Mariña Lucense”, kurās uz starta izgāja un uzvaru izcīnīja “Sports Racing Technologies” komandas pilota Nikolaja Grjazina ekipāža.

Sezonu aizvadījis “Hyundai” rūpnīcas komandas sastāvā, šobrīd Grjazins ir iegādājies R5 klases “Volkswagen Polo GTI”, ko jau izmēģinājis testos, kā arī aizvadījis pirmās treniņsacensības, kas norisinājās Spānijā, Galīcijas apgabalā.

Rallijs notika sestdien, sportistiem veicot deviņus asfalta ātrumposmus ar kopējo garumu nepilni 94 kilometri. No vairāk nekā 70 ekipāžām Nikolajs Grjazins un Konstantīns Aleksandrovs bija vienīgie ārvalstnieki, bet pārējie – vietējie sportisti. Tiesa, tā kā tas nebija valsts nozīmes čempionāta posms, spēcīgākie spāņu braucēji uz starta neizgāja, taču ierindā bija gana spēcīga tehnika, tostarp nepilns desmits R5 klases spēkratu.

Grjazina ekipāža uzvarēja pirmajos septiņos no deviņiem dopiem, finišā sasniedzot pārliecinošu uzvaru. Tuvākais sekotājs Viktors Senra (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš ir vairāku iepriekšējo un arī šī gada Galīcijas čempions, atpalika 56 sekundes, bet Alberto Fernandess (“Citroën DS3 R5”), kurš arī pēdējos gados bijis viens no vadošajiem rallija pilotiem reģionā, ierindojās trešajā vietā, no uzvarētāja atpaliekot 1 minūti un 24 sekundes.