Nervus kutinošais Portugāles WRC ir noslēdzies

Info: Inese Grīnberga, pēc best-of-rallylive.com

Svētdien noslēdzās pasaules rallija čempionāta Portugāles posms, kur kā līderis finišēja Sebastians Ožjē. Sportists šajā rallijā vadībā izvirzījās piektdien Algarves ātrumposmos, pēc tam, kad tā brīža līderis Mads Ostbergs piedzīvoja avāriju. Ožjē ar uzvaru svin, esot priekšā 58,2 sekundes otrās vietas ieguvējam Citroen Total Abu Dhabi komandas pilotam Mikko Hirvonenam. Pateioties šādam rezultātam, Ožjē čempionāta kopvērtējumā ir ieguvis 102 punktus, par 54 punktiem mazāk ir Hirvonenam, kas šobrīd ir otrajā vietā.

Par spīti slimībai un tehniskām problēmām svētdienas rītā, Ožjē šo ralliju ir finišējis ļoti veiksmīgi. Tomēr pēc finiša sportists atzina, ka jūtas atvieglots: „Šis ir perfekts rezultāts, tomēr šī nedēļa bija mums ļoti sarežģīta. Es uz šejieni atbraucu pirmdien un pat nebiju drošs, vai es vispār varēšu būt spējīgs  piedalīties – es biju pilnīgi „kaput!””.

Volkswagen komanda svētdienu sāka, aizņemot pirmās divas pjedestāla vietas. Bet tāpat kā Ožjē, arī Latvalu pirmajā šodienas ātrumposmā piemeklēja  tehniskas ķibeles, kā rezultātā viņš zaudēja gandrīz četras minūtes, otro vietu atdodot Mikko Hirvonenam. Mikko Hirvonens pēc rallija saka, ka varēja labāk: „Šī bija ļoti grūta diena. Pjedestāls mani iepriecina, tomēr mani neiepriecina mans sniegums. Mēs nebijām pietiekami ātri, mums vēl ir jāstrādā pie tā.”

Tikmēr trešās vietas ieguvējs Latvala par trešo vietu ir nenoliedzami laimīgs: „Trešā vieta un pjedestāls ar Volkswagen – esmu tik laimīgs par to! Kopumā ar ralliju esmu apmierināts.”

Jevgenijs Novikovs ar Ford Fiesta RS ierindojās ceturtajā vietā, minūti atpaliekot no Latvalas un veselas 5 min. 27 sek, no Ožjē: „Ceturtā vieta mums šajā čempionātā ir ļoti labs rezultāts. Mēs darījām visu, kas mūsu spēkos. Tagad ir jādomā, kā kļūt ātrākiem, un man ir dažas idejas!”

Piektais šajā rallijā finišēja arābs Nassesr Al Attij, aiz kura sestajā vietā ierindojās jaunais Volkswagen komandas pilots Andreas Mikkelsens ar Polo R. Septītajā vietā bija holandietis Dennis Kuipers, kuru SS14 diemžēl piemeklēja motora problēmas un SS15 sportistam nācās izstāties. Šāda notikumu secība septītajā vietā izvirzīja Martinu Prokopu: „Kopumā rezultāts ir labs un neskatoties uz avāriju šis man bija pozitīvs rallijs.”

Nu jau pēc mazāk kā trīs nedēļām sāksies nākošais pasaules rallija čempionāta posms, kurš norisināsies no 1. – 4. maijam Argentīnā.