Neikšāns/Dzirkals sezonas lielākajā konkurencē

Info: Viesturs Saukāns
Foto: neiksans.lv

Latvijas rallija ekipāža, „LMT Rallija komandas” vienība Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals šovakar uzsāks pasaules autorallija čempionāta Portugāles posmu, kas būs latviešu trešā sacīkste Production WRC klases ieskaitē. Ekipāžu gaida interesanta un arī ļoti sīva cīņa – viltīgajos ceļos Neikšānam/Dzirkalam pretī stāsies vēl 16 P-WRC ekipāžas, kas ir lielākais dalībnieku skaits klasē šajā sezonā. Punktus kopvērtējumā saņems tikai astoņas labākās vienības.

Portugāles rallijs sapulcējis gandrīz visus P-WRC čempionātam nominētos sportistus – trūkst tikai divas ekipāžas, kuras sacīksti uzskatījušas par savām iespējām neatbilstošu. Atgādinām, ka P-WRC čempionātā paredzēti astoņi posmi, bet katrai ekipāžai jāizvēlas un pirms sezonas jānosauc sešas sacīkstes, kurās tā plāno cīnīties par P-WRC čempionāta ieskaiti. Neikšāns/Dzirkals izvēlējās visus Eiropā notiekošos posmus, aiz svītras atstājot tālās sacīkstes Argentīnā un Austrālijā.

Kā ziņo „LMT Rallija komanda”, ekipāža apzinās, ka Portugāles rallijs būs krietni ātrāks nekā mokošā Kipras sacīkste pirms divām nedēļām. Taču ātruma izvēli krietni diktēs sarežģītie grunts ceļi – sausā laikā tie ir putekļaini, lietū kļūst par mālainu slidotavu, turklāt ātrumposmi ir līkumoti, ar mainīgu reljefu un tramplīniem. Portugāles rallijs ar savām īpašībām uzskatāms par pasaules čempionāta klasiku.

Neikšāns/Dzirkals lieliski aizvadījuši čempionāta pirmos divus posmus. Sezonā, kura paredzēta mācībām un pieredzes krāšanai, ekipāža guvusi divas piektās vietas, kopvērtējumā nonākot dalītā čempionāta trešajā vietā. Ņemot vērā, ka pirms čempionāta starta Andis Neikšāns bija piesardzīgs, kā cerību paužot iekļūšanu desmitniekā sacīkstēs un kopvērtējumā, šobrīd vienība apsteidz prognožu grafiku.

Portugāles rallijs arī ārpus P-WRC klases robežām pulcē kuplu un interesantu dalībnieku skaitu. Kopumā pieteikušās 75 ekipāžas. Interesanti, ka to vidū ir arī britu ekipāža Toms Keivs/Džemma Praisa. Keivs vēl pērn krāja zinības Latvijas rallija un rallijsprinta apritē, līdz 2008. gada nogalē debitēja pasaules čempionāta Lielbritānijas posmā, gūstot pārsteidzošu uzvaru savā klasē. Keivu un Praisu Latvijā bija iespējams sastapt arī šogad, kad pilots ar citiem saviem tautiešiem startēja AutoStils rallija supersprintā februārī Gulbenes pusē. Ļoti iespējams, ekipāžu būs iespējams redzēt Latvijas trasēs kādā no Latvijas rallija čempionāta atlikušajiem posmiem.

Pasaules rallija čempionāta līdzjutēji ar interesi sekos līdzi ne tikai uzvaras dalīšanai starp pasaules labākajiem braucējiem – Sebastjanu Lēbu, Miko Hirvonenu un citiem. Portugāles rallijā uz starta stāsies uz pāris gadiem čempionātu pametušais meistars soms Markuss Gronholms, kurš ar Prodrive gādību atgriezīsies čempionātā pie Subaru Impreza WRC08 mašīnas stūres. Meistaram jābūt labā sportiskajā formā, jo ārpus rallija Markuss aizvadījis vairākas sacīkstes Eiropas un citu līmeņu rallijkrosā.

Portugāles rallija pirmie rezultāti veidosies jau šovakar, kad pl.18:50 pēc Latvijas laika tiks dots starts superspeciāla posmam. Savukārt piektdien jāveic pirmie seši īstie ātrumposmi, kopumā 136 km garumā. Sestdien paredzēti vēl seši posmi, bet svētdien – atlikušās piecas sacīkstes, to skaitā šodienas superspeciāla atkārtojums, kas noslēgs Portugāles ralliju. Atgādinām, ka notikumiem Portugāles rallijā būs iespēja sekot līdzi tiešsaistes ziņās LAF sadarbības portālā www.autosport.lv!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *