Nedēļas nogalē Meksikas rallijs

Info: www.crash.net
Foto: www.rallye-info.com

Šo piektdien tiks dots starts Meksikas rallijam, kurā uz starta izies 49 ekipāžas, no tām 14 – WRC. Šis rallijs ir ļoti smags pārbaudījums gan automašīnām, gan pašiem pilotiem, jo rallijs notiek augstu kalnos, kas visiem automobiļiem dzinēju jauda samazina par aptuveni 30 procentiem, šis ir arī pirmais grants rallijs sezonā. Meksikā sportistiem būs jāveic 20 ātrumposmi, kas kopumā sastādīs 366 kilometrus. Pēc ilgāka pārtraukuma šajā rallijā pirmie trasē dosies abi „BP Ford” komandas piloti, kuriem sekos S.Loebs.

„Faktiski ir pagājis ļoti daudz laika, kopš es nedošos trasē pirmais” saka S.Loebs. „No vienas puses tas ir labi, bet no otras puses tas nozīmē, ka es neesmu rallija vadībā. Kopumā man patīk šis rallijs, jo tas ir ļoti ātrs un piedevām grūts.” „Citroen” komandas vadītājs uzskata, ka pēc izgāšanās Norvēģijas rallijā, komandai ir nepieciešams šeit sasniegt labus rezultātus, lai kopvērtējumā noķertu „BP Ford” komandu, kura pēc pirmajiem trijiem WRC posmiem ir iekrājusi 16 punktu pārsvaru ražotāju ieskaitē.

„Šeit ir grūti runāt par kaut kādā taktiskām lietām, jo abi piloti uz starta dosies ar vienu domu – uzvarēt. Mums ir ļoti svarīgi izcīnīt pēc iespējas vairāk punktu, jo mūsu konkurenti „BP Ford” ir iekrājuši solīdu pārsvaru ražotāju ieskaitē.”

Gatavojoties Meksikas rallijam, „BP Ford” komanda pagājušajā nedēļā Spānijas ziemeļos aizvadīja piecu dienu testus, kur “Focus WRC 06” automobilim tika pārbaudīti vairāki jauni regulējumi, kas būs paredzēti Somijas rallijam.

„Pagājis ilgs laiks, kopš mēs pēdējo reizi piedalījāmies kādā grants rallijā, tāpēc uzskatu, ka tā bija lieliska doma – veikt testu braucienus tieši tagad,” turpināja Hirvonens. “Pēdējie divi posmi notika uz sniega seguma un tajos bija nepieciešams savādāks braukšanas stils. Lai atgūtu iepriekšējo ritmu, vajag zināmu laiku, tāpēc tas bija īstais laiks, lai piedalītos testos.” Pats pilots uz gaidāmo ralliju raugās diezgan piesardzīgi.

„Tas, ka es M.Gronholmu un S.Loebu pārspēju Norvēģijā, nenozīmē, ka man tāpat izdosies arī šeit. Es nedomāju, ka varēšu būt tikpat ātrs kā viņi uz grants seguma. Šķiet, ka man vēl ir jānobrauc pāris ralliji, lai varētu ar viņiem cīnīties uz tāda tipa segumu, bet, protams, nekad neko nevar zināt un varbūt man izdosies viņus pārspēt jau Meksikā.”

Šajā rallijā M.Gronholmam būs jāstartē pirmajam, jo viņš kopvērtējumā ir vadībā. Pats „BP Ford” komandas pilots par to nebūt nav uztraucies.

„Es esmu laimīgs, ka varu startēt pirmais, jo tas nozīmē, ka esmu rallija vadībā. Šis ir parasts grants rallijs, kur segums ir ļoti gluds. Vienīgais, kas šeit ir savādāks nekā citos rallijos – tā ir augstiene. Mašīnai kalnos būtiski zūd jauda un daudzās vietās liekas, ka mašīnas motors ir vienkārši miris. Bet visi piloti ir vienādā situācijā un tur mēs neko nevaram mainīt.”

Grūts rallijs gaidāms arī „Subaru” komandai, jo šīs būs pirmās sacīkstes ar jauno “Subaru Impreza WRC2007 S12B” modeli, kā arī pirmās sacīkstes ar BFGoodrich riepām. Komandas uzdevums gaidāmajā Meksikas rallijam ir iepazīstināt visus ar savu jauno modeli, kā arī uzlabot savus esošos rezultātus. Līdz šim „Subaru” komandai Meksikā ir veicies samērā labi, jo 2005.gadā P.Solbergs uzvarēja, bet pagājušajā gadā viņš izcīnīja otro vietu.

“Mēs aizvadījām ļoti veiksmīgus testu braucienus Itālijā un Spānijā. Izskatās, ka mašīnai ir lielāka jauda un, manuprāt, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, mēs esam spēruši soli uz priekšu. Cerams, ka šis Meksikas posms būs jaunas ēras sākums mūsu komandai” saka P.Solbergs.

Arī „Stobart” komandas pilots H.Solbergs, kurš pagājušo gadu šeit finišēja augstajā piektajā vietā, uzskata, ka šogad rallijs būs daudz grūtāks, it īpaši pirmajā dienā, kur viņam trasē būs jādodas kā ceturtajam.

„Es esmu ļoti koncentrējies šim rallijam. Mans mērķis, tāpat kā Zviedrijā, ir pirmais piecinieks. Pirmo reizi esmu tik augstā vietā kopvērtējumā, kas paredz, ka man būs jāstartē ceturtajam. Nekad WRC neesmu startējis pašā sākumā, tāpēc tas man būs jauns izaicinājums.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *