Motokrosa zvaigzne Kairoli uzvar “Rally Legends” sacīkstēs [+video]

Vairākkārtējais pasaules čempions motokrosā Antonio Kairoli pagājušās nedēļas nogalē kļuva par “Rally Legends” sacensību uzvarētāju. Sacīkstēs piedalījās gan pazīstami, gan starptautiski ne tik zināmi braucēji, kas ļāva skatītājiem klātienē aplūkot pagājušo laiku rallija spēkratus.

Šogad “Rally Legends” notika 13. reizi. Sacensības risinājās Sanmarīno un klātienē tās apmeklēja ievērojams skaits līdzjutēju – 60 tūkstoši.

Antonio Kairoli, kurš ir astoņkārtējs pasaules čempions motokrosā, arī piedalījās šajā rallijā, “Myth Hankook Trophy” klasē pārstāvot “Magneti Marelli Checkstar” komandu. Viņa rīcībā bija leģendārais “Lancia Delta Intergrale” automobilis.

Sacensībās bija ieplānoti 14 ātrumposmi un Kairoli finišā tuvāko sekotāju Simoni Romaņu, kurš startēja ar tāda paša modeļa auto, pārspēja par 20 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja “Lucky”, kurš no uzvarētāja atpalika 1 minūti un 20 sekundes. Arī viņš startēja ar “Lancia Delta Intergrale”. Tikmēr tādi sportisti kā Juha Kankunens (“Toyota Celica GT-Four”) un Fransuā Delekūrs (“Ford Escort RS Cosworth”), kuri arī brauca tajā pašā klasē, finišu nesasniedza.

Tāpat cīņas tika aizvadītas citās klasēs. “Historic” vērtējumā pirmo vietu, par spīti 10 sekunžu sodam, ieguva Eriks Komā (“Lancia Stratos HF”), kurš 28 sekundes aiz sevis atstāja “Pedro” (“Lancia 037 Rally”).

WRC klasē tikmēr uzvarēja Deniss Kolombini (“Peugeot 306 Maxi”), kurš par 1 minūti un 34 sekundēm uzveica Filipi Olčiku (“Peugeot 206 WRC “).

Trasē bija vērojami arī tādi sportisti kā Marku Alens (“Lancia Delta S4”), Jari-Mati Latvala (“Volkswagen Polo R WRC”), Miki Biasjons (Lancia Delta Integrale 16V), Fransuā Duvāls (“Skoda Fabia WRC”) un citi – kopā vairāk nekā 150 ekipāžas.

Piedāvājam ielūkoties sacensību norisē, kur trasē bija redzami daudzi sportisti ar daudzām leģendārām mašīnām. Tāpat neizpalika arī bīstami momenti, ātras sānslīdes un avārijas.