Meksikā vadībā S.Loebs, P.Solbergs izstājas

Info: www.wrc.com
Foto: www.rally-live.com

Vakar tika dots starts Meksikas rallijam, kur pilotiem bija jāveic 145.62 km. Pēc pirmās dienas vadībā ir izvirzījies „Citroen” komandas pilots S.Loebs, kurš savu tuvāko sekotāju K.Atkinsonu apsteidz par 26 sekundēm.

Pēc pirmajiem trijiem ātrumposmiem, rallija vadībā bija izvirzījies P.Solbergs, kurš jau ar pirmo ātrumposmu parādīja, ka viņš šeit ir atbraucis cīnīties tikai un vienīgi par uzvaru.

Neveiksmīgi šis rallijs bija iesācies P.Solberga brālim H.Solbergam, kurš šīs dienas otrajā ātrumposmā kļūdījās un avarēja. H.Solbergs tomēr spēja turpināt ralliju un ar diezgan stipri sasistu automašīnu viņš finišēja 27. vietā, savam brālim zaudējot 3 minūtes un 25 sekundes.

Arī argentīnietim L.Perezam Kompancam šis rallijs ir iesācies galīgi neveiksmīgi, jo jau pirmajā ātrumposmā viņa Ford automobilim salūza priekšējais labais amortizators, dēļ kā viņš šodienas ātrumposmus vairs neveica. Pilots rīt plāno startēt pēc Super Rally sistēmas, kas nozīmē, ka par katru pirmās dienas neveikto ātrumposmu viņam tiek piešķirts piecu minūšu sods.

„Tas ir vienkārši neticami. Mēs nobraucām tikai pāris metrus, kad pēc viena līkuma priekšējais labais amortizators salūza. Mašīna pēc šī negadījuma tiks nogādāta servisa parkā, kur to salabos un mēģinās izanalizēt negadījuma cēloņus, kā dēļ tik ātri varēja salūzt šis amortizators.”

Pēc pirmajiem trijiem ātrumposmiem vadībā atradās P.Solbergs, kurš pa 7,7 sekundēm apsteidza S.Loebu. Trešais kopvērtējumā atradās P.Solberga komandas biedrs K.Atkinsons, kurš Solbergam zaudē 14,9 sekundes.

Pēc servisa parka apmeklējuma pilotiem bija jāveic tie paši ātrumposmi, ko viņi jau veica dienas pirmajā pusē un šoreiz ceturtajā ātrumposmā ātrākais izrādījās „Citroen” komandas pirmais pilots S.Loebs, kurš par 2,8 sekundēm apsteidza kopvērtējuma līderi P.Solbergu.

Sestajā ātrumposmā neveiksme piemeklēja Meksikas rallija kopvērtējuma līderi „Subaru” komandas pirmo pilotu P.Solbergu, kura “Subaru Impreza WRC2007 S12B” automobilim pēkšņi pazuda eļļa un ekipāža bija spiestsaizstāties. Nav zināms, vai P.Solbergs rīt spēs turpināt sacensības.

Pirmās dienas pēdējie divi ātrumposmi bija Super speciālie ātrumposmi, kurā pa reizei uzvarēja M.Gronholms un K.Atkinsons.

Kopvērtējums pēc 1. dienas:
1. S. Loeb 1:25:14.4
2. C. Atkinson + 26.3
3. M. Hirvonen + 30.1
4. D. Sordo +32.1
5. M. Gronholm 43.1
6. M. Stohl + 51.7
7. J. Latvala + 1:37.8
8. M. Wilson + 4:19.8
9. G. Machale + 5:20.6
10. M. Higgins +7:03.6

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *