Māris Neikšāns kāpj uz pjedestāla rallija sacensībās Ugandā

Foto: Neiksans Rallysport

Autosportists Māris Neikšāns piedalījies Ugandas rallija čempionāta posmā “UMC Fort-Portal Rally”, kur kā stūrmanis palīdzēja vietējam pilotam Abasi Sebunjam. Kopīgiem spēkiem izdevās aizcīnīties līdz pjedestālam.

“UMC Fort-Portal Rally” ir ļoti sarežģītas sacensības, kas notiek pa grūtiem un tehniku netaupošiem Āfrikas valsts Ugandas rietumu puses ceļiem. Daudzas ekipāžas finišu nesasniedza. Šis bija Ugandas nacionālā rallija čempionāta noslēdzošais, septītais posms, un sportistiem bija jāmēro kopumā 12 ātrumposmi.

Neikšāns uz Ugandu bija devies jau pagājušajā gadā, kad palīdzēja kādai citai ekipāžai labāk iepazīt Latvijā iegādāto “Neiksans Rallysport” būvēto “Ford Fiesta NRC”. Toreiz gan viņš pats sacensībās nepiedalījās.

“Misija “Uganda 2″ izpildīta uz 100%,” tagad stāsta Māris Neikšāns. “Pirmo reizi piedaloties Ugandas rallija čempionātā, līdz pjedestālam aizvests rallija braucējs – iesācējs, bet ļoti motivēts, un paklausīgs skolnieks. Arī “Neiksans Rallysport” sagatavotā un uz Ugandu aizsūtītā “Mitsubishi EVO” rallija mašīna godam izturēja sarežģītos, bedrainos un akmeņainos ceļus. Ažiotāža bija liela. Parādoties jauniem ārzemju braucējiem dalībnieku sarakstā, lielākā daļa sportistu smīkņāja un vairums nedeva mums izredzes finišēt šajā sarežģītajā rallijā, nemaz nerunājot par iekļūšanu pirmajā trijniekā. Bet atkal pierādījām pretējo – viss ir iespējams ar nopietnu attieksmi, pareizu pieeju, gudru taktiku un labu komandu. Un visbiežāk arī veiksme ir ar tiem, kuriem gaišas domas un laba sirds.”

Pagājušajā gadā Sebunja kopā ar stūrmani Tomu Freibergu startēja rallijā “Cēsis”, kur pilotēja “Neiksans Rallysport” komandas sagatavoto “Mitsubishi Lancer Evo IX” automašīnu un izcīnīja otro vietu LRC3 grupā. Vēl pirms tam jaunais ugandiešu pilots aizvadīja trīs dienu treniņus Somijā pa sniega un ledus ceļiem, minirallija sacensības Igaunijā, kā arī piecu dienu treniņus pa Latvijas grants ceļiem.

“UMC Fort-Portal Rally” rezultāti:

Vieta Ekipāža Auto Rezultāts
1. Umar Dauda/Steven Bunya Mitsubishi Lancer Evo IX 1:40:41:14
2. Byron Rugomoka/Hakim Mawanda Mitsubishi Lancer Evo X 1:41:15:48
3. Abasi Ssebunya/Māris Neikšāns Mitsubishi Lancer Evo X 1:44:57:49
4. Peter Kalule/David Mwesigwa Subaru Impreza 1:49:03:67
5. Fred Busulwa Kitaka/Joseph Bongole Subaru Impreza N10 1:49:51:81
6. John Burrows/Duncan Katumba Subaru Impreza 1:54:55:14
7. Samuel Watendwa/Hamza Lwanga Corolla FX 1:56:49:22
8. Ibrahim Lubega/Mustapha Kanakulya Toyota FX 2:00:57:45
9. Rashid Makumbi/Yusuf Babu Jr. Subaru Impreza 2:06:42:28
10. Mustapha Mukasa/Lawrence Mwambazi Subaru Impreza 2:06:47:45

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *