Loebs uzvar un uzstāda jaunu rekordu

Info, Foto: ewrc.cz

Par Vācijas WRC rallija uzvarētāju vakar kļuvis franču rallija braucējs Sebastians Loebs, kurš tādējādi uzstādījis jaunu rekordu – astoņas uzvaras pēc kārtas.

Neveiksmīgi šis rallijs iesākās norvēģim Peteram Solbergam, kurš jau pirmajā ātrumposmā pārsita savas automašīnas riteni, tādējādi zaudējot daudz laika. Tikmēr ātri turpināja būt abi “Citroen” komandas piloti, palielinot pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Pēc piektā dopa P.Solbergs jau atradās astotajā vietā, taču dienas pēdējā ātrumposmā norvēģis atkal pārsita riteni un zaudēja kārtīgās vērtīgās sekundes, kas dienas beigās viņu kopvērtējumā atsvieda uz devīto vietu (+4:47.7). Tikmēr vadībā pēc pirmās dienas bija Loebs, kuram tikai 9,5 sekundes zaudēja Dani Sordo.

Otrajā dienā ātrs bija P.Solbergs, kurš dienas beigās spēja pakāpties uz piekto vietu. Tikmēr neveiksmīgi otrās dienas pēdējais ātrumposms beidzās beļģu rallija pilotam Fransuā Duvālam, kurš piedzīvoja avāriju un izstājās. Arī cīņa par pirmo vietu praktiski beidzās, jo Sordo saņēma ”uzdevumu” koncentrēties savai otrajai vietai, nevis domāt par pirmo. Otrās dienas beigās Loeba pārsvars pār Sordo bija jau 35 sekundes. Tāpat arī neveiksmīga otrā diena bija somam Miko Hirvonenam, kurš, cīnoties ar tehniskām problēmām, dienas beigās ieņēma astoto vietu (+12:27.4). “Varētu pabraukt vēl ātrāk, taču es taupīju riepas. Rīt galvenais uzdevums noturēties uz ceļa,” pēc rallija otrās dienas atzina sacensību līderis Loebs.

Pēdējā dienā pilotiem bija jāveic pieci dopi, kas kopā sastādīja 85 kilometrus. Šajā dienā par intrigu parūpējās soms Kimi Raikonens un Metjū Vilsons. Sestais pēc otrās dienas bija Kimi, taču trešās dienas pirmajā dopā soms pieļāva vairākas kļūdas un savam konkurentam Vilsonam zaudēja 26 sekundes, kas kopvērtējumā viņu atsvieda septīto vietu. Lai arī turpinājumā Kimi pārsvaru nedaudz sadeldēja, apdzīt Vilsonu viņam šajā rallijā nebija lemts. Jāatzīmē, ka pēdējā 4,37 kilometrus garajā ātrumposmā pirmo reizi WRC karjerā ātrāko laiku kādā ātrumposmā uzrādīja tieši Raikonens.

Beigās pārliecinošu uzvaru izcīnīja Loebs, kurš par gandrīz minūti apsteidza Sordo. Trešais palika vēl viens “Citroen” komandas pilots – Sebastiens Ogērs. Jāatzīmē, ka pēdējā dopā sabojājās P.Solberga automašīnas sajūgs, tādēļ pilots šajā posmā ierindojās pēdējā vietā, bet kopvērtējumā viņš tomēr spēja nosargāt savu piekto vietu.

SWRC klasē arī norisinājās sīvas cīņas, kur uzvarētājs nebija zināms līdz pat pēdējiem metriem. Beigās par uzvarētāju tika kronēts zviedrs Patriks Sandels, kurš par 4,7 sekundēm apsteidza Martinu Prokopu. Trešo vietu izrāva Pers Gunars Andersons, kurš par 2,6 sekundēm apsteidza norvēģi Eivindu Brinildsenu.

Nākamais posms no 8.-12. septembrim norisināsies Japānā.