Loebs kļūst par deviņkārtēju pasaules čempionu autorallijā

Info: delfi.lv
Francūzis Sebastians Loebs no “Citroen” komandas svētdien uzvarēja savas dzimtenes rallijā un kļuva par deviņkārtēju pasaules autorallija WRC čempionu. Šis bija sezonas vienpadsmitais posms no trīspadsmit un atlikušajā sezonas daļā Loebu vairs nevar apsteigt neviens konkurents.

Visas nedēļas nogales laikā reālas bažas par Loeba uzvaru neradās. Noslēgumā otro vietu izcīnīja “Ford” vienību pārstāvošais somu braucējs Jari-Mati Latvala, kurš uzvarētājam zaudēja 15,5 sekundes, bet vēl par gandrīz pusminūti atpalika Loeba komandas biedrs Miko Hirvonens no Somijas.

Sesto vietu posmā izcīnīja igaunis Ots Tanaks (“M-Sport Ford”), kurš pamanījās uzvarēt pēdējā ātrumposmā, tiekot pie bonusa punktiem kopvērtējumā.

“Esmu deviņkārtējs čempions… Deviņkārtējs. Es pat [angliski] nezinu šo vārdu, man nāksies iemācīties,” pēc sacensībām teica Loebs. “Pēdējā diena bija ļoti smaga. No rīta bija daudz akvaplanēšanas un nobijos, kad kādu līkumu izņēmu pārāk plaši. Tomēr viss beidzās labi.”

Kā zināms, Loebs nākamajā sezonā piedalīsies tikai piecos WRC posmos, kas tādējādi iezīmē leģendārā sportista karjeras beigu sākumu. Viņš ir apņēmības pilns nākamajā sezonā fokusēties uz “Touring Car” čempionātu.

38 gadus vecais Loebs ir bijis nepārspējams  visās WRC sezonās kopš 2004.gada un tagad viņš uzvarējis 75 WRC posmos.

Pasaules autorallija čempionāts tiek aizvadīts kopš 1977.gada. Loeba deviņiem tituliem seko somi Juha Kankunens un Tomijs Makinens, kuri savas karjeras laikā triumfējuši četrās sezonās.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā tagad Loeba kontā ir 244 punkti,  ar 173 punktiem viņam seko Hirvonens, kas divos atlikušajos čempionāta posmos nav atspēlējams atstatums.

Uz trešo vietu kopvērtējumā ar 131 punktu pakāpies Latvala, kuram sešus punktus zaudē šoreiz piekto vietu izcīnījušais norvēģis Mads Ostbergs (“Adapta Ford”), bet pie 119 punktiem ticis 2003.gada pasaules čempions Peters Solbergs no Norvēģijas (“Ford”).