“LMT Autosporta Akadēmija” apstiprina sarunas ar Blūmu un Lielkāji

Neskatoties uz to, ka Ralfs Sirmacis ceturtdien paziņoja par aiziešanu no “LMT Autosporta Akadēmijas”, komanda vairākus gadus ilgušo sadarbību uzskata par izdevušos. Tikmēr šobrīd jau noskatīti nākamie piloti un tie visticamāk būs Emīls Blūms un Toms Lielkājis.

Sirmacis trīs sezonas pēc kārtas kļuva par Latvijas rallija čempionu R2 klasē, tomēr pirms 2015. gada sezonas abu pušu sadarbība šķirta. Sportists portālam “4rati.lv” atzina, ka pats nebūtu gribējis turpināt startēt komandā, jo tā nespēj piedāvāt regulārus startus pasaules čempionātā vai citās starptautiskajās sacīkstēs, kas ir Ralfa mērķis.

“LMT Autosporta Akadēmijas” vadītājs Dainars Dambergs atzīst, ka finansiāli to patiešām ir grūti īstenot, tomēr galveno uzdevumu, sagatavot sportistu augstākā līmeņa sacensībām, ir izdevies piepildīt pilnībā.

“Viss, ko kopā darījām, vairāk vai mazāk ir izdevies,” sarunā ar “4rati.lv” stāsta Dambergs. “Mūsu ideja bija tāda, ka strādāsim kopā ar jauniešiem, lai sagatavotu viņus straptautiskajiem startiem. Sadarbību ar Ralfu uzskatām par ļoti veiksmīgu, jo viņš tomēr ir trīskārtējs Latvijas čempions, nepieminot vēl citus viņa sasniegumus. Paldies viņam un visai mūsu komandai, ka to kopā esam sasnieguši. Šobrīd Ralfam ir jāiet tālāk starptautiskajā arēnā.”

Lai pietuvotos mērķim, ar “LMT Autosporta Akadēmijas” palīdzību Sirmacis decembrī piedalīsies WRC komandas “M-Sport” rīkotajā “Shootout” konkursā, kur uzvarētājs balvā saņems iespēju 2015. gadā aizvadīt posmu pasaules čempionātā ar “Ford Fiesta R5” automašīnu.

“Startēt pasaules čempionātā – šāda iespēja ir ļoti sarežģīti īstenojama, vispirms jau finansiāli,” neslēpj Dambergs. “Un tādas iespējas mums nav bijušas, lai gan esam raduši iespēju startēt vairākās atsevišķās starptautiskās sacensībās. Tomēr, lai startētu pasaules čempionātā, ir domātas lielās komandas, ar kurām mēs konkurēt nevaram. Mūsu mērķis ir sagatavot braucējus, lai viņi būtu gatavi šādās komandās startēt.”

Tikmēr komanda jau ir sameklējusi braucējus, kas to varētu pārstāvēt 2015. gada rallija sezonā. Viens no pilotiem visticamāk būs Emīls Blūms, kurš jau šogad “LMT Autosporta Akadēmijas” sastāvā piedalījās vairākos rallijos, bet otrs ir Toms Lielkājis, kurš rallijā iepriekš nav braucis, bet šogad kļuva par uzvarētāju supersprintā un minirallijā.

“Šādas sarunas ir notikušas un tā ir taisnība,” apstiprina Dambergs. “Tomēr mēs to nevaram paziņot oficiāli, jo gaidām līguma parakstīšanu un apstiprināšanu no mūsu galvenā atbalstītāja LMT. Ja viss tiks apstiprināts, tad varu apliecināt, ka Emīls Blūms būs mūsu komandas pirmais pilots. Viņš uzskata, ka vēl ir jāpatrenējas un vismaz gads jābrauc ar priekšpiedziņas automašīnu. Savukārt Lielkājis ļoti aktīvi mēģina iesaistīties autosportā. Viņam ir vēlme, gribēšana un arī kautkādas iespējas to izdarīt, tāpēc gribam pagaidām vienu gadu sadarboties, lai redzētu, kas no tā sanāks un kāda varētu būt tālākā virzība.”

Info: www.4rati.lv
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *