Liepājā notiks ‘Tet Rally Latvia’ pilsētas ātrumposms

Foto: Liepājas Novada Pašvaldība

Šodien Liepājas koncertzāles Lielais Dzintars kamerzālē norisinājās FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posma Tet Rally Latvia preses konference, kurā klātesot Liepājas pašvaldības domes priekšsēdētājam Gunāram Ansiņam, Dienvidkurzemes novada izpilddirektoram Uldim Vārnam un Tet Rally Latvia direktoram Raimondam Strokšam, plašākai sabiedrībai tika prezentētas gan Liepājā paredzētais servisa parks, gan arī īpaši apmeklētais pilsētas ātrumposms Liepājas Jūrmalas parka teritorijā, gan arī aktivitātes Vecpils autotrasē un Dienvidkurzemes novadā paredzētie Tet Rally Latvia ātrumposmi, kuri savus skatītājus sagaidīs teju visās rallija norises dienās.

Šogad, 18.-21. jūlijā, Latvija kļūs par 37. valsti, kura kaut reizi uzņēmusi 1973. gadā dibinātā FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu. Tet Rally Latvia būs pasaules čempionāta 2024. gada sezonas astotais posms – pirms viesošanās Liepājā un Dienvidkurzemes novadā – pasaules ātrākās rallija ekipāžās būs apciemojušas arī rallijus Montekarlo, Zviedrijā, Kenijā, Horvātijā, Portugālē, Itālijā un Polijā.

Liepājā un Dienvidkurzemes novadā jau izsenis norisinājušās starptautiskas autorallija sacensības, bet kopš 2013. gada šeit allaž sarīkotas pilnvērtīga FIA Eiropas rallija čempionāta posma norises. Tomēr, līdzīgi kā citviet Latvijā, 2024. gads iezīmēs jaunu kvalitātes latiņu, Liepājai un Dienvidkurzemes novadam uzņemot augstākā sportiskā līmeņa – FIA pasaules rallija čempionāta posma norises.

Liepāja ir pilsēta ar spēcīgām autosporta tradīcijām. Kopš 60. gadiem, kur meklējami rallija pirmsākumi Liepājā, esam ievērojami auguši, lai šovasar savās mājās uzņemtu pasaules rallija eliti un tūkstošiem autosporta līdzjutējus. Šāda mēroga notikums būs ne vien svētki, bet arī pārbaudījums mums visiem, tāpēc aicinu ikvienu liepājnieku, un īpaši uzņēmējus, būt atvērtiem un viesmīlīgiem, tādējādi stiprinot mūsu pilsētas vārdu pasaulē,” uzsver Liepājas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Mums ir liels gods Dienvidkurzemes novadā uzņemt tik lielu un starptautisku autosporta pasākumu. Tas ir gods gan novadam kopumā, gan autosporta cienītājiem – kā mūsu novada iedzīvotājiem, tā viesiem, kas, es ļoti ceru, pie mums ieradīsies no tuvām un pat ļoti tālām vietā. Mēs no savas puses darīsim visu, lai ciemiņus: gan sportistus, gan organizatorus, gan skatītājus uzņemtu ar vislielāko viesmīlību. Un ļoti ceram, ka sacensību starplaikos viņi atradīs laiku, lai iepazītu mūsu novadu. Šajās dienās norisināsies arī Mājās kafejnīcu dienas – laipni lūgti pie mūsu viesmīlīgajiem un prasmīgajiem saimniekiem, kas atvērs savu māju durvis un dalīsies ar saviem gastronomiskajiem talantiem. Es novēlu visiem labu noskaņojumu, rūpēties par savu drošību un aizbraukt mājās ar gandarījumu par piedzīvoto. Tiekamies rallijā!” saka Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aivars Priedols.

Ar preses konferenci Liepājā, šodien tika turpināta vairāku pasākumu sērija, Tet Rally Latvia pārstāvjiem aprīļa mēnesī viesojoties visās pasaules rallija čempionāta Latvijas posma norises pilsētās, katrā plašāk ziņojot par attiecīgajā pilsētā un novadā plānotajām aktivitātēm, kā arī sniedzot atbildes uz klātesošo jautājumiem.

Kamerzālē šodien tika plašāk prezentētas Liepājā un Dienvidkurzemes novadā paredzētās aktivitātes – servisa parks Liepājas Karostā, kopumā desmit ātrumposmi, tai skaitā arī ātrumposms rallija pilsētas Liepājas ielās, kā arī Vecpils autotrasē paredzētās aktivitātes, kur svētdien, paredzēta īpaša svētku atmosfēra – ne vien tur paredzēts pirmā WRC Tet Rally Latvia finišs, bet arī vairākkārtīga satikšanās ar dalībniekiem, kuriem tur paredzētas gan uzgaidīšanas, gan mediju zonas.

Tāpat Liepājas iedzīvotājiem un viesiem, kuri kādu iemeslu dēļ nevarēs rast iespēju doties uz ātrumposmiem, sagādāta iespēja Tet Rally Latvia norises vērot īpašā atmosfērā servisa parkā, kur starp pasaules čempionātu komandu motormājām būs izvietota fanu zona ar lielo ekrānu, vienlaicīgi ļaujot arī ērti sekot mehāniķu darbībām vai satikt savus favorītus.

Liels paldies mūsu rallija pilsētai Liepāja un Dienvidkurzemes novadam, kas kopš 2013. gada kopā ar mums gājusi šo attīstības un izaugsmes ceļu, kas nu mūs aizvedis līdz pašai augstākajai autorallija virsotnei – FIA pasaules rallija čempionāta posma norisei Latvijā.

Liepāja jau vēlreiz būs mūsu rallija sirds un centrs – rallija pilsēta, kuras dienas aizritēs virmojot ne vien ap servisa parku, bet arī pilsētas ātrumposmu – kas sestdienas vakarā priecēs visus Liepājas iedzīvotājus un viesus. Tāpat visnotaļ unikālu risinājumu esam raduši ap Vecpils autotrasi, kur svētdien dažādas norises notiks faktiski visas dienas garumā – dalībniekiem tur vairākkārtīgi plānotas uzgaidīšanas zonas, bet dienas izskaņā arī kulminācija – pēdējie sacensību metri un uzvarētāju apbalvošana tiešā ātrumposma malā, kam sekos arī svinīgā uzvarētāju kopbilde un preses konference.

Liepājas un Dienvidkurzemes novada iedzīvotājus un uzņēmējus aicinu ar izpratni sagaidīt paredzētās FIA pasaules rallija čempionāta posmu un ar to saistītos ierobežojumus un izmaiņas, lai nodrošinātu sekmīgu sacensību gaitu. Ņemiet vērā, ka rallija norises dienās, bet it īpaši sestdien, 20. jūlijā, un svētdien, 21. jūlijā, kā pilsētā, tā arī novadā var rasties kādi neparedzēti satiksmes sastrēgumi, kas būs tieši saistīti ar rallija norisi un tā apmeklētāju pārvietošanos.

Tikmēr iedzīvotājus aicinu izmantot izdevību un apmeklēt šīs paša augstākā sportiskā līmeņa rallija sacensības – ātrumposmiem notiekot ar pašmājās, mums tik zināmajos ātrumposmos. Bet ja kādu iemeslu dēļ Jums nebūs iespēju apmeklēt ātrumposmus – izmantojiet sarūpēto iespēju apmeklēt servisa parkā izveidoto fanu zonu, kur četru dienu garumā uz lielā ekrāna vērot visu Tet Rally Latvia ātrumposmu tiešraides, pārtraukumos vērojot arī mehāniķu darbu komandu teltīs, satiekot pasaules čempionāta dalībniekus, kuri piektdienas un sestdienas vakarā sniegs intervijas uz īpaši izveidotās skatuves – tādējādi gūstot ieskatu aizraujošajā autorallija pasaulē! izbaudīt Tet Rally Latvia notikumus aicina rallija direktors Raimonds Strokšs.

Ņemot vērā jaunākās izmaiņas FIA pasaules rallija čempionāta tehniskajos noteikumos, sākot ar 2025. gada sezonu paredzēts atteikties no elektromotora (“hybrid unit”) izmantošanas – tādējādi samazinot auto izmaksas, vienlaicīgi samazinot arī auto kopējo jaudu. Tas nozīmē, ka Latvijai pirmo reizi uzņemot FIA pasaules rallija čempionāta sacensības, Tet Rally Latvia apmeklētājiem ātrumposmos būs iespēja klātienē vērot vēsturiski jaudīgākās un ātrākās rallija automašīnas, ar kādām jelkad startējušas WRC ekipāžas.

Ko nozīmē veiksmīgs WRC posms? Pirmkārt, augstākā līmeņa sportiskos konceptu – tas jums ir, dažādības un izaicinājumu pilns, ietverot dažādus Latvijas reģionus, no galvaspilsētas Rīgas līdz rallija pilsētai Liepājai, Baltijas jūras krastā. Otrkārt, augstākā līmeņa organizāciju – arī tā jums ir! Labi strukturēta, profesionāla komanda, kura jau daudz ir sasniegusi Eiropas rallija čempionātā un rallijkrosā. Treškārt, aizrautīga līdzjutēju bāze – esam droši, ka Latvijas fani radīs īpašu atmosfēru, un daudzi fani pievienosies arī no kaimiņvalstīm. Dāmas un kungi, rakstīsim vēl vienu veiksmes stāstu kopā! Uz tikšanos Latvijā!” WRC Promoter vadītājs Jona Siebel.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *